Teraz jest 31 lip 2014, o 17:30
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Biuro Atena z Oświęcimia

W tym dziale mozecie wyrażać swoje zdanie nt. biur podróży.

Biuro Atena z Oświęcimia

Postprzez szałaput54 » 18 lut 2012, o 02:07

Ja ostrzegam przed praktykami stosowanymi przez to biuro.Ogłaszają się często na Okaziku lub Gruperze- wycieczki do Paryża za pół ceny.We wrześniu 2011r wykupiłam ROMANTYCZNY!!! Paryż z zakwaterowaniem w centrum. Liczyłam na intymne wieczory w kawiarence ,dobre wino .Tymczasem wywieziono nas na peryferie,podróż w jedną stronę trwała 1,5 godziny!!!!.Obolałe nogi i powroty ok.północy,albo rezygnacja ze zwiedzania i przesiadywanie na odludziu.Biuro nie odpowiada na reklamacje.Ja jednak odwołam się do sądu. Kwota niewielka,ale pojadę z biurem,które mnie nie oszuka. Maria
szałaput54

Re: Biuro Atena z Oświęcimia

Postprzez joanka » 3 kwi 2012, o 15:06

Uwaga na to biuro!!
chcesz mieć spaprany wyjazd to oni Ci to zagwarantują!
Całkowity brak organizacji i kompetencji biura i pilota Rafała, przez 6 godzin rowozili nas po hotelach we Włoszech - masakra, a i tak dla wszystkich nie było zarezerwowanych i opłaconych miejsc .
Przez ich nieudolność straciliśmy jeden dzień jazdy na nartach, opieka pilota żadna, zero kompetecji nie interesowało go nic. Powrót jednakowo beznadziejny przez 4 godziny zbieraliśmy ludzi z hoteli .
A na dodatek nie liczcie na kontak z właścicielką p Anetą - widocznie zadowolona jest z pracy wszystkich swoich pilotów- niestety w przeciwieństwie do turystów:(
joanka

Postprzez Halvi » 11 kwi 2012, o 14:21

Wróciłem 1 kwietnia z nart we Włoszech (freeski w marcu) organizowane przez Biuro Podróży Atena.
BP Atena po prostu nie zasługuje na dobrą opinię. Wiem, wiem, Polak zawsze i wszędzie narzeka, to taka nasza cecha. A już w szczególności korzystając z biur podróży, prawda ? Tak jest, ale jeśli tak, to jak skomentować fakt, że autobus musiał mieć jakiś przyszywany przegląd techniczny skoro silnik trzeba było go wietrzyć co kilka godzin aż w końcu pod koniec podróży zapalił się i kierowca musiał użyć gaśnicy aby go ugasić tak abyśmy wszyscy nie spłonęli ? Jedyna Pani, która probowała interweniowac w naszym imieniu bezpośredio w biurze Atena została posądzona o histerię ! Kilka dni później przeprowadzono „przegląd techniczny” kosztował 30 Euro. To pozostawiam bez komatarza. No i oczywiście w powrotnej drodze 3 razy mieliśmy panikę, bo znowu coś śmierdzi z silnika lub hamulców. Już się palimy ? czy jeszcze nie ? To taka zabawa w pytania. Dalej, jak skomentować fakt ciągłego gubienia drogi od Wiednia po Dolomity co dało nam w końcu 28 godzin podróży razem z rozwozeniem po 6 hotalech? Jak skomentować również fakt, iż w środku pobytu zobaczyliśmy na drzwiach wejsciowych ogłoszenie w naszym skadinad bardzo przyjemnym i z bardzo przyjemną obsługą hotelu, że jeśli biuro podrózy nie zapłaci za pobyt do godz.15.00 następnego dnia to będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni albo obsługa zamyka nam hotel ? W sumie powinniśmy się cieszyć, bo hotel w sąsiedniej miejscowości po prostu nie wpuścił wracajacych z nart!!! Okazało się iż były „problemy z księgowaniem” ! Jak również skomentować fakt, iż rownież skadinad bardzo sympatyczny pilot p. Tomek nie ma refundacji kosztów swojej komórki z biura Ateny będąc naszym głównym kontaktem ma tej wycieczce ? Czyli oczywiście narzekam, jestem typowym Polakiem., wszytko mi sie nie podoba, tak ? Pewnie tak. Ale ja po prostu się cieszę,że nie spłonąłem w autobusie i nie zostałem wyrzucony z hotelu w czwartej dobie pobytu ... takie moje małe szczęścia.
Halvi

Postprzez rajek33 » 24 kwi 2012, o 23:36

dobrze wiedzieć żeby omijać te biuro szerokim łukiem, jestem w wielkim szoku po przeczytaniu co piszą osoby który były gdzieś z tym biurem
rajek33

Postprzez ED » 15 maja 2012, o 20:38

Witam wszystkich! Poszukuje ludzi poszkodowanych (w jakikolwiek sposób) przez tych amatorów z biura Atena (Oświecim). Razem będzie łatwiej wyrwać tym partaczom pieniądze. Kontakt: diabel@hushmail.com
ED

Postprzez Calanthe » 25 cze 2012, o 12:26

Hej, nie polecam biura Atena za żadne skarby! Mieliśmy jechać z nimi do Rumunii, wspaniała wycieczka, itp. itd., dzwoniliśmy jeszcze miesiąc przed wyjazdem, zapytać, czy wszystko ok, to otrzymaliśmy odpowiedź, że tak, dużo chętnych, termin aktualny, wszystko pięknie i w ogóle... Tydzień przed wyjazdem (wyjazd planowany 1.07) otrzymaliśmy mailem informację, że wycieczka została odwołana, bo brakuje chętnych! W zamian zaproponowano nam Włochy, w krótszym terminie... Dodam, że we Włoszech byliśmy, a poza tym, gdybym chciała pojechać, do Włoch, to kupiłabym wycieczkę do Włoch. Aha, ciekawe jest, że w tym samym dniu oferta wycieczek do Rumunii zniknęła ze strony internetowej biura! Najbardziej absurdalny wydaje się jednak fakt, że informacje o odwołaniu wycieczki otrzymaliśmy tydzień przed wyjazdem, kiedy ciężko jest zmienić plany urlopowe i zaplanować coś nowego! Radzę wszystkim uważajcie na to biuro!Teraz czekamy na zwrot kasy i zobaczymy, co z tego będzie!
Calanthe

Postprzez niezadowolony » 26 cze 2012, o 21:12

W styczniu wykupilismy z tym biurem dwutygodniowa objazdowke po Hiszpanii w terminie koniec lutego. W miedzyczasie znalezlismy rowniez atrakcyjna oferte na Majorke na czerwiec (17.06 - 24.06), wiec ja tez wykupilismy. Na krotko przed wyjazdem do Hiszpanii Biuro Atena anulowalo ta impreze z braku zainteresowania. Zgodzilismy sie wowczas przelozyc ta wycieczke na wyjazd do Grecji w terminie czerwcowym (30.05 - 13.06). Na 5 dni przed wyjazdem do Grecji impreza zostala odwolana i biuro zobowiazalo sie do wyplacenia pieniedzy w ciagu paru dni. Pomimo licznych ponaglen mailowych a takze kilku telefonicznych, w tym jednej z wlascicielka, (dodzwonic sie do Atena to jak wygrac milion w totka) nie odzyskalismy naszych pieniedzy przed wyjazdem na Majorke 17.06. Do ostatniej doslownie chwili (kilka godzin przed odlotem na Majorke) nie mielismy zadnego potwierdzenia z biura. Siedzielismy na walizkach cali zdenerwowani w najgorszych przeczuciach, ze podroz sie nie odbedzie. Nie zyczylbym wrogom takiego doswiadczenia. Pomijajac ten niefortunny poczatek musimy uczciwie uznac ten wyjazd za udany: rezydentka Agata, hotel, lokalizacja i wyzywienie, wszystko przeroslo nasze oczekiwania. Po powrocie z Majorki nadal nie bylo przelewu naszych pieniedzy. Nikt nie odbieral w Atena telefonow. Ja musialem osobiscie pojechac do ich "biura" w Oswiecimiu i pod presja zmusic wlascicielke do dokonania przelewu za anulowany wyjazd do Hiszpanii/ Grecji. Wlascicielka Aneta zachowywala sie przy tym niezmiernie arogancko. Ponad miesieczne ponaglenia telefoniczne i mailowe zupelnie nie skutkowaly. Od 10 kwietnia to biuro operuje nielegalnie... to jest kiedy zostalo wyrejstrowane z rejestru firm. Potencjalnym klientom tego biura zdecydowanie odradzam ich oferty - szkoda nerwow, a podejrzewam, ze wkrotce mozna tez bedzie stracic pieniadze. Zalujemy, ze nie czytalismy takich ostrzezen przed wykupieniem tych wyjazdow. Tyle nerwow co nas to kosztowalo nie wartych jest nawet najwiekszych oszczednosci.
niezadowolony

Postprzez vemika » 27 cze 2012, o 19:22

do niezadowolony

Czy chodzi Ci o wyjazd na Majorkę do Can Pastila 17.06-24.06.2012??? która była oferowana na portalu myDeal za 1500zł???
My wykupiliśmy tą wycieczkę, a na 3 dni przed wyjazdem dostaliśmy informację mailem o odwołaniu wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników...Zrezygnowaliśmy z innych terminów proponowanych przez to biuro i zarządaliśmy szybkiego zwrotu pieniędzy.
Dopiero dzisiaj przeczytałam opinie o tym biurze i jestem przerazona... Pieniędzy nam jeszcze nie zwrócili. Dziś napisałam maila do tego biura, teraz czekam na odpowiedź, jutro też będę tam dzwonić. Mam nadzieję, że pieniądze zostaną nam zwrócone jak najszybciej, w piątek niby mija 2 tygodniowy okres zwrotu tych pieniędzy, zdeklarowany przez to biuro.

Mam cichą nadzieję, że nie będzie żadnych problemów...

Pozdrawiam,
Anita
vemika

Postprzez Szczęściarz » 28 cze 2012, o 10:59

W lutym wykupiłem wycieczkę z tego biura na Majorkę w ramach promocji na grouponie. Wyjazd w terminie 17 - 24 VI 2012. Przyznam, że po raz pierwszy uległem chwilowym emocjom i zakupiłem wakacje przed szczegółowym sprawdzeniem biura. Po zakupie zacząłem przeglądać opinie i byłem przerażony.
No ale trudno. Klamka zapadła. Pocieszałem się tylko faktem, że - przynajmniej teoretycznie - jest możliwość rezygnacji z wycieczki i zwrotów kosztów za pośrednictwem groupona. Zwłaszcza jeśli wyjazd nie doszedłby do skutku z winy organizatora.
Kontaktowałem się w połowie lutego z biurem i - o dziwo - udało mi się połączyć i uzyskać informacje dotyczące wycieczki. Trochę się uspokoiłem. Potem już była cisza. Zero kontaktu ze strony biura, a telefonów nie odbierali. Niemniej razem z partnerką twardo szykowaliśmy się do wyjazdu.
Planowany wylot mieliśmy w niedzielę o godz. 9:50, a potwierdzenie wyjazdu otrzymałem drogą mailową 16 czerwca 2012 o godz. 10:47. Trochę późno, zważywszy na fakt, że wylot był z Krakowa, a ja jestem z Łodzi. No ale OK, humor mi się poprawił trochę i pełny nadziei, chociaż z lekkimi obawami kończyłem przygotowania. Lekki niepokój wzbudził fakt, że w ostatniej chwili został zmieniony hotel, w którym mieliśmy stacjonować.
A teraz do konkretów. Na lotnisku czekał na nas przedstawiciel biura z kartami wylotu. No dobra - właściwie to my czekaliśmy na niego, bo spóźnił się ok 10 minut. Potem już było z górki. Odprawa, wylot i bezpieczne lądowanie. Na miejscu czekała na nas rezydentka, która zaprowadziła nas do autobusu i razem dotarliśmy do hotelu Amazonas.
Potem było już z górki. Hotel spełnił nasze oczekiwania, a nawet więcej. Bardzo pozytywnie nas zaskoczył miłą obsługą, czystością, bardzo dobrymi posiłkami i szerokim asortymentem potraw. W ramach obiadokolacji mieliśmy między innymi 4 rodzaje napojów, piwo i cztery rodzaje win. Hotel położony był blisko plaży (350 metrów) a sama miejscowość była bardzo ładna. Nie polecam jednak tej miejscowości (El Arenal) osobom z małymi dziećmi i osobom starszym, gdyż to typowo imprezowa miejscowość i nocami jest dosyć głośno.
W trakcie pobytu zawsze mogliśmy liczyć na pomoc rezydentki Agaty, za co w tym miejscu chciałem jej bardzo podziękować.
Wyjazd bardzo nam się udał i w porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami z biura TUI (rezydent pojawi się na chwilę po czterech dniach i niczego ciekawego nam nie powiedział) wychodzi na korzyć wycieczki z Ateny.
Zdaję sobie sprawę - zwłaszcza czytając poniższe opinie - że miałem sporo szczęścia, wybierając ten wyjazd, ale ja razem z partnerką jesteśmy baaardzo zadowoleni. Jest więc szansa na udane wakacje z tym biurem, chociaż to jest pewnie trochę loteria, na co dobre biuro nie powinno sobie pozwalać.
Szczęściarz

Postprzez niezadowolony » 29 cze 2012, o 13:29

vemika napisał(a):do niezadowolony

Czy chodzi Ci o wyjazd na Majorkę do Can Pastila 17.06-24.06.2012??? która była oferowana na portalu myDeal za 1500zł???
My wykupiliśmy tą wycieczkę, a na 3 dni przed wyjazdem dostaliśmy informację mailem o odwołaniu wyjazdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników...Zrezygnowaliśmy z innych terminów proponowanych przez to biuro i zarządaliśmy szybkiego zwrotu pieniędzy.
Dopiero dzisiaj przeczytałam opinie o tym biurze i jestem przerazona... Pieniędzy nam jeszcze nie zwrócili. Dziś napisałam maila do tego biura, teraz czekam na odpowiedź, jutro też będę tam dzwonić. Mam nadzieję, że pieniądze zostaną nam zwrócone jak najszybciej, w piątek niby mija 2 tygodniowy okres zwrotu tych pieniędzy, zdeklarowany przez to biuro.

Mam cichą nadzieję, że nie będzie żadnych problemów...

Pozdrawiam,
Anita

Tak. Bylem na tym wyjezdzie 17.06 i wszystko bylo jak w opisie podanym przez "szczesciarza". Gdybym nie mial perypetii z tym biurem z odzyskaniem pieniedzy za anulowana inna wyprawe, to tez pewnie bylbym gotow ich polecac (moze z wyjatkiem braku potwierdzenia oraz informacji o wylocie - a to w polaczeniu z podwojna juz poprzednia kancelacja wycieczek tego biura, nie napawalo nas optymizmem).
Co do zwrotu pieniedzy to radze napisac do Urzedu Marszalka Woj. Malopolskiego
http://www.malopolskie.pl/Komunikaty/Na ... as/?id=743
i wniesc skarge. Oni reaguja szybko. Ja musialem pojechac na miejsce do Oswiecimia aby zmusic wlascicielke do dokonania przelewu w mojej obecnosci. Pani Aneta byla przy tym bardzo arogancka.
Przelew naszych pieniedzy zostal dokonany w poniedzialek 25 czerwca o 14.30 i wg informacji bankow powinien ukazac sie na naszym koncie we wtorek 26 czerwca okolo godziny 11.00. Niestety pieniadzenie wplynely do czwartku 28 czerwca . W srodowej rozmowie wlascicielka tlumaczyla sie zablokowaniem jej konta przez kontrole ZUS. Nie wiem czy to nie byl przypadkiem kolejny wybieg aby opoznic zwrot naszych pieniedzy. Czytajac opinie innych klientow tego biura na forum turystycznym:
http://www.forum-turystyczne.pl/q/fo_id ... cimia.html
mozna odniesc wrazenie, ze to jest typowe dla tej firmy anulowanie wielu wycieczek i opoznienie w nieskonczonosc zwrotu pieniedzy, i ze jest tam wielu innych niezadowolonych z tego powodu klientow. Wszystko wyglada na to, ze pozostanie nam tylko droga sadowa aby odzyskac po 5 miesiacach to co nasze. Nie ma tu mowy o urzedowych odsetkach czy tez zwrotu kosztow paliwa za podroz z Ustronia do Oswiecimia aby wymusic dokonanie przelewu. Na wspomnienie o tym Pani Aneta Buchta - Stanek po prostu mnie wysmiala.
W tym samym czasie Biuro Podróży Atena intensywnie oglasza sie z wieloma ofertami wyjazdow na portalach typu MyDeal.pl i Groupon.pl aby nabijac w butelke nowe rzesze nieswiadomych klientow. Uwazam, ze ten proceder jest nie tylko nieetyczny i niemoralny, ale pewnie takze nielegalny i powiniem byc wstrzymany. Mam nadzieje, ze wasz Urzad poczyni niezbedne kroki do zatrzymania fali tych naduzyc.
niezadowolony

Postprzez Donek » 4 lip 2012, o 16:22

I właśnie dlatego nigdy nie kupuję na portalach zakupów grupowych, bo to naciąganie ludzi. Wycieczka z przeceną rzędu 70-90 %, czyli za 300 zł? No fajnie by było, ale to lep na naiwnych.
Donek

Postprzez ;-( » 21 lip 2012, o 20:10

Kupiłam na mydealu wakacje na Krecie (w dniach 20-27.07.2012r.) organizowane przez biuro podróży anetna Oświecim. Jednym słowem masakra. Zadzwonili do mnie kilka godzin przed wylotem ,że wycieczka jest odwołama!!!!!!!!!!!!!! Zbędne jest moje rozpisywanie się, jaka jestem zła i zawiedziona. :evil: Ciekawe czy odzyskam pieniądze???
;-(

Postprzez zeus » 25 lip 2012, o 09:23

chamy,złodzieje i naciągacze a właścicielka to złodziejka :evil: :evil: :twisted: :x
zeus

Postprzez GOŚĆ » 25 lip 2012, o 13:35

Kronika TVP Kraków przygotowuje materiał o biurze. Osoby, których dotyczy sprawa proszę o kontakt: 12 423 67 67
GOŚĆ

Postprzez zett » 25 lip 2012, o 15:04

No i roztrąbiły się dziś portale o prawdopodobnej kolejnej upadłości biura w Polsce- Atena z Oświęcimia.
Może w końcu to ludzie przeczytają i rzeczywiście zaczną omijać Atenę. W przeciwieństwie do prokuratury, czego sobie i wam życzę..
zett

Postprzez Gość » 25 lip 2012, o 15:26

GOŚĆ napisał(a):Kronika TVP Kraków przygotowuje materiał o biurze. Osoby, których dotyczy sprawa proszę o kontakt: 12 423 67 67

Właśnie ukazał się artykuł na temat tej firmy:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html
Gość

Postprzez szczęściara » 25 lip 2012, o 17:49

Czytając Państwa opinie o wyjazdach organizowanych (a raczej odwoływanych) przez Atenę aż mnie ciarki przechodziły po plecach.Chyba jestem ogromną szczęściarą!W maju skuszona ofertą wczasów na Majorce za 1499 zł od osoby (zniżka 52% na grouponie) postanowiłam je kupić.Nie sprawdziłam biura,nie czytałam opinii klientów,ale teraz widzę,że zaoszczędziłam sobie sporo nerwów i stresu.Biuro z ok.2-tygodniowym wyprzedzeniem potwierdziło imprezę i przesłało informacje dot .wylotu ,ubezpieczenia i bagaży.Rezydentka Agata czekała na nas(12-osobowa grupa uczestników tego wyjazdu) na lotnisku w Krakowie.Po wylądowaniu poinformowała nas,że będziemy zakwaterowani w innym hotelu niż te,które były w ofercie.Lekki nasz niepokój wzbudziła sytuacja po dotarciu do hotelu-nie chcieli nas wpuścić do pokojów,ponieważ jak twierdziła recepcjonistka biuro nie dokonało przelewu za pobyt(chodziło o kwotę ok.3000euro). Po 2 godzinach oczekiwania i załatwiania sprawy przez p.Agatę szczęśliwie znależliśmy się w pokojach. I na tym skończyły się kłopoty a zaczęły upragnione wczasy. Z ręką na sercu muszę powiedzieć,że było wspaniale!! Hotel 3 gwiazdki,bez porywów,ale czyściutko,codziennie sprzątany z wymianą ręczników.Jedzenie,a mieliśmy śniadania i obiadokolacje bardzo dobre,szwedzki stół,duży wybór potraw.Rezydentka Agata-super dziewczyna do wyłącznej dyspozycji naszej 12-tki,zawsze pomocna i uczynna.To były jedne z moich lepszych wczasów a byłam już w wielu miejscach.Jesteśmy ze znajomymi bardzo zadowoleni z pobytu na Majorce(termin 4-11 lipca).Nie przypuszczałam,że za taką cenę trafi nam się taki super wyjazd!Na pewno spełnił nasze oczekiwania chyba we wszystkim. W odniesieniu do tego,co tu wcześniej przeczytałam,muszę przyznać,że oboje z mężem i znajomymi niewątpliwie jesteśmy szczęściarzami!!!!Trzymam kciuki za wszystkich,którym biuro jest winne pieniądze,aby tę kasę odzyskali!!
szczęściara

Postprzez Małgorzata z Wrocka » 25 lip 2012, o 23:57

Witam Wszystkich niezadowolonych z biura podróży Atena :) Nie wiem jak to się stało, że tyle osób narzeka na to biuro.....Ja właśnie wróciłam z mężem z wybrzeża Costa Brava w Hiszpani, z miejscowości Pineda de Mar. Wczasy kupiłam na Mydealu 50% taniej, organizowane przez to biuro, i jestem zachwycona :D W ofercie był hotel 3*, a zakwaterowano nas w 4* GOLDEN TAURUS, super hotel przy plaży. Jedzenia było tyle, że nie dało się wszystkiego spróbować. Naszym opiekunem była p. Aldona......pierwszy raz ktoś się tak nami opiekował, super!!! Inni wczasowicze którzy lecieli z nami, już kilka razy wykupywali wczasy z tego biura i byli bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że znajdzie się więcej zadowolonych osób.
Polecam to biuro !!!!!!!!!!!

Zadowolona Małgorzata
Małgorzata z Wrocka

Postprzez Chełmkowianin » 26 lip 2012, o 11:58

No bo to jest tak, że żalą się tylko niezadowoleni. I to jest oczywiste. na 1000 osób którym udały się wakacje napisze o tym 1 osoba. Natomiast na 10 osób, którym wakacje się nie udały w internecie żale wyleje 9.
Prosty rachunek. Kupujecie chleb, jest dobry, zjecie go. Kupicie zakalec, od razu wszystkim rozpowiecie, żeby w tej piekarni nie kupowali. Kupicie telewizor, działa, jest fajny, oglądacie go i nie rozpisujecie się z pochwałami dla tej marki na formum. Kupicie wadliwy, który non stop się psuje napiszecie o tym publicznie, żeby nie kupować tej marki bo to szajs.
Kupicie samochód, jeździ fajnie to jeździcie, pucujecie, woskujecie i nie rozpisujecie się na forum jaka to marka XXX jest niezawodna i idealna. jeśli natomiast wasze auto psuje się nieustannie, natychmiast przestrzegacie wszystkich przed marką XXX.
Tak jest też z wakacjami. Kupicie wakacje, udadzą wam się, wracacie do domu i rozkoszujecie się wspomnieniami. Jeśli jednak coś nie wyjdzie, natychmiast piszecie ostrzeżenia przed biurem gdzie tylko się da. I SŁUSZNIE - ale pamiętajcie, że za 10 negatywnymi opiniami stoi 1000 nienapisanych pozytywnych opinii.
Pozdrawiam,
Zadowolony klient Atena z Oświęcimia (2 wyjazdy w 2012 i będzie trzeci tej zimy z tym samym biurem).
Chełmkowianin

Postprzez GdzieDzisNocujemy » 26 lip 2012, o 16:47

A drugą stroną medalu jest to, że pozytywne opinie często wystawiają podstawieni ludzie przez te biura lub sami pracownicy. Więc najlepiej informacje uzyskać w takich sprawach od zaufanych osób, najlepiej naszych znajomych.
GdzieDzisNocujemy

Następna strona

Powrót do Biura podróży - opinie