Teraz jest 23 sie 2017, o 00:30
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Jaki kierunek studiów wybrać?

Masz pytanie dotyczące turystyki lub serwisu nocowanie.pl, które nie pasuje do innego działu? Wejdź tutaj!

Jaki kierunek studiów wybrać?

Postprzez Wisnia00 » 25 lip 2016, o 22:04

Chciałby Was zapytać, jaki jest najbardziej uniwersalny kierunek studiów? Czeka mnie w tym roku wybór studiów i zależy mi, żeby nie był to chybiony wybór. Z góry mówię, że odpadają wszelkie kierunki medyczne, raczej albo politechnika albo coś związane z ekonomią itp. Prześledziłem kierunki tronie Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, trochę poszukałem w internecie na stronach z ofertami pracy i zaczynam skłaniać się ku finansom i rachunkowości. Nie mam jednak żadnego doświadczenia zawodowego z uwagi na mój wiek i to, że dopiero kończę LO, dlatego nie bardzo wiem, czy to faktycznie dobry wybór. Chociałbym coś, gdzie nie będę przywiązany do jednej branży, nie wiem jednak, czy finanse i rachunkowość są właśnie takim kierunkiem... Proszę o pomoc
Wisnia00

Re: Jaki kierunek studiów wybrać?

Postprzez Adam1977 » 26 lip 2016, o 09:25

Wybierz to co Cię interesuje.
Adam1977

Postprzez Tomek95 » 27 lip 2016, o 09:18

Strasznie głupie pytanie. Nikt za Ciebie nie wybierze kierunku studiów, bo nikt Cię nie zna lepiej od Ciebie samego. Po co Ci uniwersalny kierunek? Żeby po prostu mieć papierek? Jak nic Cię nie interesuje to nie trać czasu na studia, tylko zrób sobie jakieś kursy i idź do pracy.
Tomek95

Postprzez Marcin37 » 30 lip 2016, o 21:20

Oczywiście że turystykę :D
Marcin37

Postprzez Epope » 30 lip 2016, o 21:43

Idź na to na co chcesz. To ty decydujesz kim chcesz być
Epope

Postprzez zaron » 12 paź 2016, o 14:46

A może automatyka, albo elektrotechnika?
Zobacz - http://www.eaiib.agh.edu.pl
Aby tylko uczelnia porządna i program na poziomie.
Nikomu już chyba teraz nie zależy na tym, aby iść po papier, prawda?
zaron

Postprzez efilew » 7 lis 2016, o 11:32

polecam turystyke lub zarzadzanie, zalezy co Cie interesuje :)
efilew

Postprzez malinka22 » 15 lis 2016, o 15:01

W dzisiejszych czasach studia wcale nie są konieczne do tego, żeby zrobić karierę. Wystarczy mieć na siebie dobry pomysł i nieco odwagi i spokojnie można sobie poradzić bez papierka.
Zamiast tego zawsze można zainwestować w porządne kursy, takie jak w tej szkole: http://fam-makeup.pl/ . Dzięki nim zyskujemy praktyczne umiejętności, które później możemy wykorzystać w codziennej pracy.
Studia to w dużej mierze wiedza teoretyczna i to taka, która nie zawsze idzie w parze z praktyką.
malinka22

Postprzez karo3 » 18 lis 2016, o 19:10

Finanse są uniwersalne. Mi się wydaje ze to najlepszy wybór.
karo3

Postprzez dagii » 13 cze 2017, o 14:27

Teraz wszyscy studiują zarządzanie bo każdy by chciał kimś zarządzać...niestety w rzeczywistości to tak nie działa!
dagii

Postprzez alkka » 13 cze 2017, o 14:34

Co jakiś czas zawsze występuje nagle "moda" na jakiś kierunek i zdecydowana większość przyszłych studentów nie wiadomo dlaczego wybiera własnie go, tak samo było z zarządzaniem i pewnie jest jeszcze do dziś. Nie ma nic złego w studiowaniu zarządzania o ile rzeczywiście nas ono interesuje a nie wynika właśnie z owej mody. Fajnie jest jednak też studiować coś innego niż wszyscy np: bezpieczeństwo narodowe, na WSB jest taki kierunek: http://www.wsb.pl/chorzow/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/bezpieczenstwo-narodowe kierunek nie tak oblegany więc im mniej osób go kończy tym bardziej Cie wyróżnia spośród tłumu.
alkka

Postprzez zaron » 25 lip 2017, o 11:01

Bardzo perspektywiczna jest np. kosmetologia, ale zakładając, że będzie prowadzona na wysokim poziomie. Zobaczcie tutaj - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ U nich mają kilka kierunków i kosmetologia jest właśnie jednym z nich. Prowadzą to na bardzo dobrym poziomie, konkretnie, przez odpowiednią kadrę i z odpowiednim programem. Ale tak jak mówię - kluczowe znaczenie ma miejsce, w którym te zajęcia są prowadzone i jak do tego podejdziecie.
zaron

Postprzez abudabi » 13 sie 2017, o 13:29

Studiami z pewną przyszłością są studia z grafiki reklamowej i multimediów - np te http://www.wse.krakow.pl/pl/studia/stud ... multimedia
abudabi

Powrót do Pytania