Teraz jest 26 wrz 2017, o 13:00
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postprzez paulinaa89 » 30 cze 2016, o 10:37

Waszym zdaniem lepiej własnoręcznie złożyć komputer od podstaw, czy może lepiej kupić gotowy zestaw?
paulinaa89

Re: Komputer składany, czy gotowy? Co lepsze?

Postprzez Minka » 30 cze 2016, o 18:54

Składany, o wiele taniej wychodzi. Przy niektórych można zaoszczędzić nawet o 700zł.
Minka

Postprzez nataliaa873 » 1 lip 2016, o 10:31

Komputer składany jest z pewnością lepszym wyborem od gotowego ze sklepu - jest po prostu bardziej wydajny. Wybranie odpowiednich podzespołów, tak aby był kompatybilne ze sobą i ich prawidłowo podłączone nie jest jednak proste. W internecie jest jednak sporo poradników na ten temat, które znacznie ułatwiają sprawę - tutaj http://www.mamkomputer.info/jak-zlozyc-komputer/ masz poradnik jak złożyć komputer od podstaw, są tam też propozycje zestawów.
nataliaa873

Postprzez Jigha » 2 lip 2016, o 10:32

Jak najbardziej polecam składanie samemu lub zlecenie tego komuś doświadczonemu. Najważniejszą zaletą takiego zestawu jest może nie tyle co niższa cena co indywidualne dobranie podzespołów pod to co zamierzasz robić na PC.
Jigha

Postprzez TokarskiA » 4 lip 2016, o 10:43

Ja zdecydowanie jestem za kupowaniem komputera 'składanego'. Te, które są dostępne w różnego rodzaju sklepach, najczęściej nigdy nie spełniają pełni oczekiwań danego Klienta.
TokarskiA

Postprzez infiltracja » 4 lip 2016, o 12:52

Jak dla mnie najlepszy jest składak. Dzięki temu można za te same pieniądze mieć o wiele lepszy komputer, niż w przypadku gotowych zestawów.
infiltracja

Postprzez gooska » 6 lip 2016, o 15:34

składak z dobry monitorem który nie męczy oczu. Za kilka dni na moim blogu (http://zdrowe-oko.blog.pl/
) opisze wpływa tanich monitorów na oczy.
gooska

Postprzez MartynaS » 14 lip 2016, o 08:23

Nie zgodzę się z tobą Michał. Komputery składane też mają gwarancję, tylko nie na całość a na poszczególne części.
MartynaS

Postprzez malinka22 » 9 sie 2016, o 13:46

Moim zdaniem lepszą opcją jest składany komputer. Można lepiej go dostosować do swoich potrzeb. I często wychodzi to taniej niż zakup gotowego kompa.
W sieci jest mnóstwo poradników w stylu tego: https://www.morele.net/wiadomosc/jaka-p ... lake/2984/ . Wystarczy trochę poczytać i bez większego problemu będziemy mogli skompletować naprawdę fajny sprzęt.
malinka22

Postprzez bielik » 11 wrz 2016, o 21:07

Jesli zupelnie sie nie znasz to pozostaje tylko gotowy.
bielik

Postprzez luzaczek » 15 wrz 2016, o 22:20

Jeżeli potrzebujesz jakiejś super maszyny to taniej wyjdzie Tobie coś samemu zmontować. Jeżeli potrzebujesz takiego komputera, na którym pograsz w fajne gry przeglądarkowe, to jakikolwiek nie weźmiesz to będzie dobry.
luzaczek

Postprzez Oliwa » 20 wrz 2016, o 05:15

Jak masz obawy co jest lepsze to skorzystaj może z porady jakiejś firmy informatycznej. Z tego co wiem to www.exigo.pl świadczą usługi doradcze w tym zakresie.
Oliwa

Postprzez Wellness0 » 20 wrz 2016, o 09:11

Składając komputer samemu niestety, musimy pamiętać także o tym, że czasami, mimo zapewnień o kompatybilności, niektóre urządzenia nie chcą ze sobą współpracować
Wellness0

Postprzez Roweszija » 25 wrz 2016, o 20:47

Lepiej składany, jeśli wie człowiek co powinien robić :)
Roweszija

Postprzez heliosz » 1 lis 2016, o 23:55

Ja zdecydowałabym się na gotowy zestaw. Nie jestem informatykiem, więc nie chcę ryzykować kupienia niedopasowanego do siebie sprzętu. Gdybym miała decydować się na nowy komputer dzisiaj, to wybór padłby na All in One z http://www.euro.com.pl/ , podoba mi się jak mało miejsca zajmuje :)
heliosz

Postprzez Lolla » 6 lis 2016, o 13:07

Ostatnio z chłopakiem też mieliśmy taki dylemat. W końcu zamówiliśmy gotowy na electro.pl. Stwierdziliśmy, że z takim składaniem jest ryzyko a w sklepie można tanio kupić gotowy ;)
Lolla

Postprzez bartekk90 » 16 lis 2016, o 15:16

Moim zdaniem to zależy od tego, do czego ma służyć komputer, jeśli do niewymagających zadań, to wygodniejszym rozwiązaniem będzie gotowy zestaw, a jeśli komputer ma być pod gry lub wymagające programy (np. do obróbki grafiki, czy wideo), to potrzebny bezie składany - taki komputer jest bowiem wydajniejszy. Komputer można złożyć samodzielnie (tutaj http://www.mamkomputer.info/skladanie-k ... -zestawow/ znalazłem gotowe propozycje zestawów, nie trzeba więc szukać samemu), albo zlecić to w jakimś sklepie.
bartekk90

Postprzez TurystaNudysta » 17 lis 2016, o 17:12

chyba bym miał obawy przed składakiem o ile mówimy o używanym sprzęcie. Jestem zdania, że takie sprzęty powinno się kupować nowe, byłem nawet ostatnio w rtv euro agd patrzyłem na te sprzęty nawet facet z obsługi pokazywał i tłumaczył mi parametry kilku modeli, swoją drogą bardzo kompetentny człowiek. I ceny nie są jakieś mega wielkie jak za nowy dobry sprzęt, nie baw się w składaki.
TurystaNudysta

Postprzez Oliwa » 21 lis 2016, o 11:21

Ja zamówiłem składaka na stronie http://www.pclap-alert.pl. Mieli najlepszą jakość w stosunku do ceny.
Oliwa

Postprzez kalicki12 » 23 lis 2016, o 10:49

A umiesz taki komputer złożyć samemu? Jeśli tak to na pewno opłaci Ci się komputer składany. Wszystkie części elektroniczne kupisz w dobrych cenach na stronie MS Elektronik. Wystarczy rzucić okiem: http://mselektronik.pl/. Na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz.
kalicki12

Następna strona

Powrót do Off topic