Teraz jest 17 sie 2017, o 03:37
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Najlepsze lokaty bez konta

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Najlepsze lokaty bez konta

Postprzez Zgora » 20 kwi 2017, o 09:10

W których bankach można jeszcze założyć względnie dobrą lokatę? Bo z tego co ostatnio oglądam to oprocentowanie wywołuje u mnie :lol: :twisted:

Szukam takich bez konieczności otwierania rachunku, bo to się mija z celem. One są zwykle ograniczone do 3 miesięcy i do 10 000 tys. zł a zakładanie kolejnego konta dla kilku setnych procenta więcej się moim zdaniem mija z celem. Potem trzeba te konta zamykać albo używać, bo nawet jak są darmowe to i tak kiedyś mogą wprowadzić jakieś opłaty.
Zgora

Re: Najlepsze lokaty bez konta

Postprzez Bokin » 20 kwi 2017, o 09:22

nie licząc tych 3-miesięcznych dla nowych klientów to maks jeden procent w porywach do 2. Nie ma sensu obecnie. Jak sobie odliczysz podatek belki to równie dobrze możesz w ogródku zakopać.
Bokin

Postprzez Gabik » 20 kwi 2017, o 09:26

Bokin napisał(a):Jak sobie odliczysz podatek belki to równie dobrze możesz w ogródku zakopać.

Ma sens jak mowa o bardzo dużych kwotach, mam na myśli tu setki tysięcy.
W zasadzie nie ma alternatywy bo przy lokacie chodzi o to, żeby pieniądze był bezpieczne, a nie zarabiały. Procent to jest jakiś tam dodatek, który przy dużych kwotach jest zauważalny. Przy takich tam do 10-20 tys. to rzeczywiście równie dobrze można trzymać w skarpecie.
Gabik

Postprzez Jastrzab » 20 kwi 2017, o 09:28

Zainwestuj w coś. Kup mieszkanie na wynajem. Teraz jest pełno ofert inwestycyjnych - złoto, dzieła sztuki, kamienie szlachetne, surowce.
Jastrzab

Postprzez Zgora » 20 kwi 2017, o 09:30

Na inwestowaniu to się trzeba znać, bo jak się inwestuje w coś co się nie zna, to się zwykle straci, a te produkty bankowe strukturyzowane i inne podobne, to na nich raczej zarabiają banki a nie inwestujący.
Zgora

Postprzez Konsultant » 20 kwi 2017, o 09:46

Jastrzab napisał(a):Zainwestuj w coś. Kup mieszkanie na wynajem.

Z mieszkaniem na wynajem to niby dobry zwrot, ale mieszkania są drogie. Trzeba mieć już większy kapitał, a zwraca się 10 lat. Ma to sens, ale też nie jest takie kolorowe. Zależy na jakiego lokatora trafisz. Są tacy co ci syfu i problemów narobią inni znowu nie płacą albo co miesiąc musisz go nękać, żeby zapłacił, bo inaczej nie zapłaci. Trzeba to liczyć wszystko podatek samemu odprowadzać płatności mediów i kosztów administracyjnych pilnować. Jak masz na to czas i trafi Ci się dobry lokator to może być to spoko inwestycja, ale też ludzie jak już wynajmują, to raczej traktują to tymczasowo zanim sobie dorobią na swoje.
Konsultant

Postprzez Luio » 20 kwi 2017, o 12:14

Jest kilka jeszcze bez rachunku w miarę dobrych, które nie są ograniczone do 10 tys.. Np. w Idea Bank, jeśli nie byłeś klientem to jest Happy - podstawowa wersja jest do 10 tys., ale wersja PRO jest do 20 tys. i jest też wersja Plus do 100 tys. Niestety im większy limit tym niższy procent. Tak to teraz wygląda.
Tu masz dobre zestawienie gdzie są opisane najlepsze lokaty bez konta http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/najlepsze-lokaty-bez-konta.html
Tylko ostatnia jest z kontem taka jak nie chcesz.

W BGŻ Optima też jest ciekawa lokata Bezkarna i Bezkompromisowa dla nowych klientów. Jest z kontem ale oszczędnościowym, a nie osobistym i można je potem zamknąć przez internet.

Tylko one są na 3 miesiące właśnie dla nowych klientów. Ewentualnie takie 2-3 letnie są w Idea Banku na 2,7-2,75% jeszcze, a poza tym to ciężko powyżej 2%.
Luio

Postprzez Zgora » 20 kwi 2017, o 12:21

2-3 lat to też za długo, wolałbym jakieś maks roczne. 3 miesiące jak za dobry procent też może być, najwyżej przerzucę potem na inną. Tylko że zarówno Happy w Idea Banku jak i Bezkarną w BGŻOptima mam już wykorzystaną.
Zgora

Postprzez Psotnik » 20 kwi 2017, o 12:25

Luio napisał(a):a poza tym to ciężko powyżej 2%.

No to jaki to ma sens, może przy milionie jest to jakiś realny zysk, ale dla szarego kowalskiego nie ma co trzymać pieniędzy w banku. Jeszcze zbankrutować może i będą problemy. Niby jest BFG, ale to zawsze jakieś nerwy. W brew pozorom wcale nie jest to takie nieprawdopodobne. Nie tak dawno SK Bank zbankrutował. Niby mały spółdzielczy, ale kilka dużych banków w Polsce ma poważne problemy finansowe.
Psotnik

Postprzez Suns » 20 kwi 2017, o 12:33

Getin ponoć jest w kiepskiej kondycji. Jakieś nawet plotki gdzieś czytałem o możliwości sprzedaży Idea Banku, nie wiem na ile prawdziwe. Może go sprzedadzą żeby dofinansować Getin. to niby osobne spółki, ale chyba jedne właściciel.
Suns

Postprzez Sweeter » 20 kwi 2017, o 12:36

Ja wiem, że Deutsche Bank ma jakieś problemy i BOŚ też straty tam dość długo wykazuje. Z tym, że ten drugi to jest poniekąd państwowy, bo pakiet większościowy należy do NFOŚiGW https://www.nfosigw.gov.pl/

Wiec chyba nie może zbankrutować (teoretycznie). BOŚ miewa ciekawe lokaty, ale ostatnio też mocno obniżali.
Sweeter

Postprzez Zgora » 20 kwi 2017, o 12:42

Ja miałem depozyty w tym SK Banku - szybko zrywałem jak się zrobiło gorąco, może i straciłem odsetki, ale zaoszczędziłem sobie stresów. BFG wypłaca razem z odsetkami do dnia upadłości. Tylko, że on też nie ma nieograniczonych funduszy. Jakby duży bank upadł, to w BFG zabraknie pieniędzy, a co potem to nie wiem. W końcu to instytucja państwowa.
Zgora

Re:

Postprzez Sweeter » 20 kwi 2017, o 12:43

Nie liczył bym na to, że z budżetu by poszło dofinansowanie do BFG. Raczej na nową ustawę obciążającą banki, ale to by trwało i trwało pewnie, nie wiadomo jak długo.
Sweeter

Re:

Postprzez Bokin » 20 kwi 2017, o 13:19

a jak to wygląda jak bank ogłosi upadłość i potem wypłaca te pieniądze BFG?
Bokin

Postprzez Zgora » 20 kwi 2017, o 14:48

Nie przerabiałem tego nigdy na własnej skórze, bo w Polsce raczej banki nie bankrutowały w ostatnich latach. Z tego co wiem, to jak bank ogłasza upadłość, to potem na stronie BFG pojawia się informacja w jaki sposób, kiedy i gdzie będą wypłacane pieniądze. Zwykle jest to chyba za pośrednictwem banku PKO.
Zgora

Re:

Postprzez Bokin » 21 kwi 2017, o 11:14

Wśród krótkookresowych na okres poniżej roku poza tymi Happy w Idea Bank i Bezkarnymi w BGŻ Optimie to już nie ma nic.
Welcome w Lions dla dużych kwot ma 2,25% tylko. Jest Niby 3% ale z wizytą w oddziale i tylko na 40 dni to za dużo zachodu na taką krótką lokatę żeby jechać do oddziału.
Bokin

Re:

Postprzez Suns » 21 kwi 2017, o 11:16

Lion's to też Idea, tylko że oddział private banking dla bogatych, ale tak naprawdę to moim zdaniem lepsze lokaty są w samej Idei. Poza tym jak się już było klientem Idei, to nie można skorzystać z Welcome w Lion's Banku.
Suns

Re:

Postprzez Bokin » 21 kwi 2017, o 11:19

Ostatnio trafiłem na jakiś nowy InBank - ma długookresowe lokaty na 3 lata na 3%, ale on dopiero zaczął działać w Polsce. To jest bank z Estonii. Gwarancja jest z estońskiego odpowiednika BFG. Jakby co to nie wiem w Estonii się będzie trzeba dochodzić? Na stronie nie ma oferty kont. Jest tylko suwak kredytu gotówkowego taki jak przy pożyczkach pozabankowych.
Jak dla mnie to na razie nie wzbudza mojego zaufania.
Bokin

Postprzez infiltracja » 21 kwi 2017, o 13:29

Lokaty są raczej kiepsko oprocentowane, więc nie liczyłabym na wiele.
infiltracja

Re:

Postprzez Bokin » 24 kwi 2017, o 09:06

To prawda i w najbliższym czasie się to raczej nie zmieni. Póki co możemy się spodziewać, że banki jeszcze bardziej będą obniżać już do poziomu, który w ogóle deklasuję tą formę trzymania oszczędności.
Bokin

Następna strona

Powrót do Off topic