Teraz jest 26 wrz 2017, o 13:03
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego

Postprzez carce1985 » 16 sty 2017, o 13:56

Jestem ciekawa waszego zdania - jak często wymieniacie domowe sprzęty (telewizor, żelazko, depilator itp) i dlaczego? Sytuacja jest oczywista, gdy coś się popsuje i trzeba kupić nowy sprzęt. Kupujecie wtedy bardzo drogi, by służył długie lata, czy tani "jednorazówkę" ze świadomością, że po okresie gwarancji trzeba będzie wymienić na nowy. Zdarza wam się kupować nowszy sprzęt i wywalać dobre (sprawne), stare urządzenie? Ja zazwyczaj wolę wydać więcej i mieć dobry sprzęt, nie martwić się, że w środku lata padnie lodówka. Z drugiej strony - taki sprzęt nie psuje się, więc mam w domu kilka "antyków". Z przyjemnością wymieniłabym sobie odkurzacz na nowy... ale poza tym, że jest to starszy model i nie ma takich funkcji jak np. pranie, to w sumie jest OK. Tak samo z depilatorem - jest stary, ale działa. W moim przypadku nie jest to problem pieniędzy, raczej sposobu myślenia.
carce1985

Re: nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego

Postprzez infiltracja » 16 sty 2017, o 14:47

Ja niezbyt często. Wychodzę z założenia, że jak kupuję sprzęt to ma być on porządny, a nie, że będę go wymieniać co kilka miesięcy.
infiltracja

Postprzez Marta38 » 29 lip 2017, o 20:49

Ja nie lubię niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Nowe sprzęty kupuję wtedy, gdy stare już nie wystarczają. Przy czym zawsze staram się kupić jak najlepsze spośród możliwych elementów. Często korzystam z takich rad jak http://techfresh.pl/karta-graficzna-gie ... aficznych/ W ten sposób zakupy starczają mi na naprawdę długi czas :)
Marta38

Postprzez Katarynka3 » 31 lip 2017, o 22:09

Ja np. odkąd mam odkurzacz centralny to praktycznie nie muszę już nic dokupować. Jest bezawaryjny. Ciągle mam go pod reką i nie muszę dźwigać sprzetu do innych pokoi. Tu mają porządne modele http://centralne-odkurzacze.net
Katarynka3

Postprzez Vitaa » 1 sie 2017, o 15:33

Ja kupuję nowy sprzęt dopiero jak stary mi się popsuje.
Vitaa

Postprzez stopcia » 18 sie 2017, o 21:46

Jeśli mowa o agd to wymieniam tylko w razie awarii bądź naturalnego zużycia. Z telefonami i laptopem już inaczej, wymieniam zazwyczaj jak stare jeszcze działają ale coś już się zaczyna z nimi dziać, np. smartfon się zacina a komputer zawiesza. Mój obecny telefon kruger&matz live https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/kruger-matz-live-3-km0434-czarny.bhtml mam już dość długo jak na mnie ale jak na razie śmiga jak nówka także nic nowego nie szukam :) a pewnie kilka modeli wpadłoby mi w oko :)
stopcia

Postprzez kalicki12 » 8 wrz 2017, o 15:48

Ja nie jestem fanką wymieniania dobrych sprzętów dlatego kiedy kupuję na przykład telefon to staram się go odpowiednio zabezpieczyć. Dużo więcej informacji na ten temat znajdziesz właśnie w internecie. Ja mogę polecić Tobie szkło hartowane, to wiele razy uchroniło mój telefon przed rozbiciem.
kalicki12

Postprzez seva » 11 wrz 2017, o 08:07

Zwykle wtedy gdy się psuje/zepsuje, ale to zależy. Ostatnio wymieniłem zamrażarkę na taką pod zabudowę, stara zaczęła być mniej szczelna. A akurat znalazłem okazję i kupiłem bardzo fajny sprzęt Liebherr, pod zabudowę idealne - http://www.liebherr.aged.com.pl/produkt ... -zabudowy/
seva

Postprzez Matisi » 11 wrz 2017, o 11:09

Zwykle wymieniam wtedy jak już jest mus, a tak to staram się naprawić. Szkoda przecież wyrzucić całkiem funkcjonalny sprzęt.
Matisi

Postprzez Adamila021 » 13 wrz 2017, o 08:27

Mi to raczej sprzety starczaja na dlugi czas, jedynie ostatnio zmienialam koncepcje calej kuchni wiec i musialam zmienic te male agd zeby mi wszystko pasowalo pod nowy wystroj. Znalazlam bardzo dobrane kolorystycznie zestawy agd na stronce http://www.empik.com/dom-i-ogrod/male-agd wszystko musi przeciez grac ze soba ;)
Adamila021

Postprzez Gajatap » 13 wrz 2017, o 11:54

Mnie takie sprzęty domowe starczają na długo i wymieniam je zazwyczaj dopiero wtedy, gdy się zepsują. Zresztą staram sie kupować tylko rzeczy dobrej jakości, a te służą mi latami. Swój sprzęt do domu zamawiałem w sklepie wasserman i juz długie lata wszystko działa jak należy.
Gajatap

Powrót do Off topic