Teraz jest 26 lip 2017, o 02:41
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Odpoczynek po pracy

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Odpoczynek po pracy

Postprzez darek95 » 12 kwi 2016, o 19:30

Jak odpoczywacie po pracy? Przyznam się, że ja decyduję się na wypad z kumplami. Co sądzicie o metodach, które są w tym tekście? http://poradnikpracownika.pl/-jak-sie-w ... c-po-pracy Stosujecie, któreś z nich? Liczę na gorącą dyskusję. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie.
darek95

Re: Odpoczynek po pracy

Postprzez Czarnka » 13 kwi 2016, o 15:58

Zgadzam się z większością punktów z tego poradnika. Poza tym o wyłączeniu internetu - po prostu nie należy zaglądać na służbową pocztę. Sama jestem za tym, żeby przynajmniej kwadrans dziennie poświęcić na ćwiczenia, szczególnie jeśli ma się siedzącą pracę i znaleźć coś, co pozwoli się zrelaksować i zapomnieć o pracy.
Czarnka

Postprzez gagfidcex » 13 kwi 2016, o 21:00

Aby móc właściwie kształtować odpoczynek należy rozpatrzyć aspekt charakteru pracy, występującego w niej wysiłku oraz warunków środowiskowych , w jakich realizuje się czynności zawodowej. Ostatnia z wymienionych kwestii jest związana z czynnikami natury ekonomicznej, organizacyjnej, socjalno-bytowej, ze zagadnieniami ochrony pracy, higieny, atmosfery psychicznej w miejscu pracy, motywacji itd. Wszystkie te aspekty mogą wywierać dodatni lub ujemny wpływ na kształtowanie się wysiłku psychofizycznego, opóźniać lub przyspieszać występowanie zmęczenia, przemęczenia i wyczerpania ustroju.
gagfidcex

Postprzez nikom24 » 15 kwi 2016, o 13:29

ja ostatnio nietypowo odpoczywam po pracy bo gram na komputerze. Weszła taka nowość z gier akcji w S-FI. Gramy z kumplami na multiplayerze. Jak chcecie sobie ściągnąć to polecam overwatch crack 3dm
nikom24

Postprzez buniamax » 16 kwi 2016, o 16:49

By odpocząć po cięzkim dniu pracy/szkoły najlepiej jest oderwać się od rzeczywistości, są różne sposoby, niektórzy piją, ćpają, a ja preferuje nieszkodliwe dla zdrowia sposoby :D np. :

- słuchanie muzyki swojej ulubionej(słuchawki na głowe + głośność na full xD)

- granie w gry :D (mój ulubiony sposób, to połączenie powyższego sposobu i tego)

- po prostu zajęcie się czymś, co lubisz, jakieś hobby

- spotkania z kumplami, gatka szmatka

- bardziej hardkorowe rozwiązanie dla dzieci internetu: (ponad 5000 flashy więc nie powinieneś się nudzić xD)

- robienie czegokolwiek, co ci sprawi przyjemność lub nie, jak kto woli
buniamax

Postprzez Krynica-Domki_net » 21 kwi 2016, o 12:46

Mnie zdecydowanie najbardziej odpręża i relaksuje aktywność fizyczna,lubię po pracy jeździć na rowerze,biegać czy wędrować od tak po prostu,polecam wszystkim szczególnie latem i wiosną:)
Krynica-Domki_net

Postprzez Amonika » 21 kwi 2016, o 13:53

Po pracy najchętniej chodzę na basen albo czytam książki. To dla mnie przepis na idealny odpoczynek :D
Amonika

Postprzez trudlewski » 22 kwi 2016, o 09:29

Po pracy ćwiczę, czytam książki i chodzę na spacery. Muszę przytaknąć temu poradnikowi.
trudlewski

Postprzez Maksymilian01 » 25 kwi 2016, o 08:15

Zdecydowanie aktywność fizyczna i relaks przy dobrym, ale zdrowym, bo domowym jedzeniu. Czas spędzony z bliskimi.
Maksymilian01

Postprzez infiltracja » 4 maja 2016, o 17:07

Ja po pracy lubię usiąść z jakąś dobrą książką i poczytać, ewentualnie, jak nie książka, to obejrzeć sobie jakiś serial i odmóżdżyć. Jestem raczej za leniwym spędzaniem czasu.
infiltracja

Postprzez Marion » 4 maja 2016, o 18:14

Ja pierwsze co to muszę napić się dobrej kawy, następnie to już albo film, muzyka, albo wyjście z domu :)
Marion

Postprzez Czarnka » 5 maja 2016, o 09:40

Najważniejsze to chyba to, żeby mieć trochę czasu tylko dla siebie, kiedy możemy zrobić to, na co naprawdę mamy ochotę. Przynajmniej ja dopiero wtedy czuję, że odpoczywam.
Czarnka

Postprzez malinka22 » 5 maja 2016, o 15:58

Mnie najlepiej wypoczywa się na świeżym powietrzu. Mam taras, na którym zawsze jest coś do zrobienia.
Nawet jeśli mam tylko godzinkę, lubię wyjść n taras z książką, czy z kawką. Chciałabym mieć jeszcze taki hamak: http://ogrodosfera.pl/hamak-wiszacy-alabama-r14 . Miejsce jest, trzeba tylko kasę odłożyć i można zamawiać :)
malinka22

Postprzez goska96 » 20 lip 2016, o 14:20

Ja powiem szczerze, że ostatnio to mam coraz mniej czasu na odpoczynek. Oprócz pracy, doszła mi jeszcze uczelnia (wróciłam po urlopie macierzyńskim, choć dzięki http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/indywidualna-sciezka-ksztalcenia/ semestr mi się upiekł to i tak mam co robić). W rzadkich, wolnych chwilach najcześciej chodzę na basen albo wsiadam na rower. Od czasu do czasu lubie sobie też poczytać (ostatnio głównie thrillery i reportaże), ale jednak zdecydowanie najbardziej relaksuje się i odpoczywam na ścieżce rowerowej;)
goska96

Postprzez Justyna_Piskor » 21 lip 2016, o 11:08

Na mnie najlepiej działa sport (bieganie i pływanie), czytanie książek przy dobrej kawie i spacery, zwłaszcza gdzieś za miastem. Relaksuję się też oglądając jakiś dobry film, chociaż ostatnio niezbyt mam na to czas. Zdecydowanie wolę go poświęcić na sport, filmy poczekają :)
Justyna_Piskor

Postprzez Drewid » 26 lip 2016, o 05:57

ja odpoczywam zawsze aktywnie, jestem młody więc szkoda czasu na leżenie w domu przez telewizorem. Jak chcecie wraz ze mną porobić ciekawe aktywne rzeczy to warto http://obk.pl/najlepsze-pomysly-na-akty ... ego-czasu/ poczyta taki artykuł , ja z swoją 3 letnią córką często chodzimy na spacery :)
Drewid

Postprzez Paulinaa » 26 lip 2016, o 09:06

Ponieważ pracuje w biurze, potrzebuje zawsze po pracy trochę ruchu. Wybieram więc rower, albo basen, by nieco rozprostowac kości.
Paulinaa

Postprzez allnatural » 28 lip 2016, o 11:20

Proponuję skorzystać z pogody i udać się do parku na spacer :)
allnatural

Postprzez magdeburg » 29 lip 2016, o 11:30

Najczęściej pomaga mi spacer albo wyjście na bilard z kolegami po pracy ;)
magdeburg

Postprzez TokarskiA » 29 lip 2016, o 11:38

Jak jest fajnie na podwórku, to warto korzystać z pogody. Ja akurat uwielbiam przejażdżki rowerowe. Doskonale wpływają na poziom relaksu po pracy.
TokarskiA

Następna strona

Powrót do Off topic