Teraz jest 26 lip 2016, o 08:22
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Lokata czy rachunek oszczędnościowy?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Lokata czy rachunek oszczędnościowy?

Postprzez PawMar » 28 sty 2015, o 05:08

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie chcę założyć lokatę lub konto oszczędnościowe. Niestety nie mam zielonego pojęcia, który wybór będzie dla mnie najkorzystniejszy. Jeśli chodzi o lokatę to chyba na coś z tego bym się zdecydował http://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/mlokaty/ a jeśli chodzi o rachunek oszczędnościowy to sam nie wiem, widziałem w sumie też na tej stronie konto mobilne i to nawet oprocentowane 4%, ale nie jest to typowy rachunek powierniczy, tylko taki, z którego można korzystać na bieżąco, bo by dla mnie było utrudnieniem, bo nie raz by chciał wyciągnąc z niego pieniądze... Chciałbym też się dowiedzieć ile jestem w stanie zarobić oraz jakie opłaty będę ponosił.

Sytuacja wygląda następująco:

Dokonuję pierwszej wpłaty 4000zł. Później co miesiąc wpłacał bym kolejne 4tys. Robiłbym to przez 2 lata. Czyli zaczynając od początku, każda kolejna wpłata była by o miesiąc krócej od poprzedniej, a ostatnia wpłata byłaby 23 miesiąca i leżała by tam tylko 1 miesiąc. W tym czasie nie zamierzam wkładać na konto/lokatę więcej, ani niczego z niej wypłacać. Pieniądze wysyłałbym z konta przez internet, a na koniec wyciągnął je spowrotem na moje konto.

I czy przy takim pomyśle się na coś zobowiązuje? Chodzi mi czy przykładowo mógłbym w 7 miesiącu nie wpłacić nic lub tylko połowę?

Proszę postarać się mniej-więcej udzielić mi informacji, o które pytam powyżej. Będę bardzo wdzięczny.
PawMar

Re: Lokata czy rachunek oszczędnościowy?

Postprzez bibliotekarka11 » 12 lut 2015, o 10:14

Moim zdaniem ani jedna ani druga opcja nie jest zbyt opłacalna. Jeśli masz wolne środki to może lepiej zainwestuj je przy pomocy funduszu inwestycyjnego?
bibliotekarka11

Postprzez andrzejlipiarz » 6 mar 2015, o 12:52

Wbijaj tutaj, warto serio.
http://www.dobre-lokaty.com.pl
Duży spis lokat, także łatwo przesiać tą dla siebie
andrzejlipiarz

Postprzez czarekkrzakowski22 » 17 mar 2015, o 16:09

Konta oszczędnościowe chyba nigdy nie były opłacalne, a lokaty w ostatnim czasie też mają bardzo niskie oprocentowanie. Pomyśl o jakimś inny sposobie zainwestowania pieniędzy.
czarekkrzakowski22

Postprzez frugo5 » 17 mar 2015, o 16:30

Mam pieniądze na lokacie ale słaby procent jest i za miesiąc będę kończył tą lokatę gdyż słabo to się opłaca.
frugo5

Postprzez jazor » 19 mar 2015, o 11:00

W dzisiejszych czasach możesz zainwestować w lokatę na 5% na 2 miesiące lub w konto oszczędnościowe na 3,5% mając możliwość zmieniania lokaty co 2-3 miesiące można spokojnie w nie inwestować i zgarniać większy zysk.http://zabezpieczeniefinansowe.com/ Ja tutaj znajduje swoje oferty inwestycyjne więc jak chcesz to sprawdź a może znajdziesz dobre oferty.
Ostatnio edytowano 1 paź 2015, o 10:19 przez jazor, łącznie edytowano 1 raz
jazor

Postprzez reston » 20 mar 2015, o 14:57

Lokaty są dużo bardziej opłacalne. W ostatnich czasach można zyskać jeszcze więcej na bonusach dodawanych do lokat. http://www.zarabiajnalokaciebankowej.com.pl tutaj można przeczytać o tego typu promocjach.
reston

Postprzez amoku » 23 mar 2015, o 15:54

Niedawno na rynku pojawiła się oferta lokaty na 4% w skali roku, do lokaty można uzyskać dodatkowy bonus w wysokości 55 zł.http://www.moja-skarbonka.pl tu można znaleźć więcej ofert lokat wraz z opisami. Ja korzystam czasem z tej strony, warto na prawdę przeczytać przed zainwestowaniem pieniędzy.
amoku

Postprzez infiltracja » 22 lip 2015, o 09:55

Ani jedno ani drugie nie przyniesie nam zadowalających zysków. Pieniędzy lepiej moim zdaniem szukać w crowdfundingu w Best Capital. Można na tym całkiem sensownie zarobić, szczególnie jeżeli wspierają nas w tym specjaliści.
infiltracja

Postprzez goniakuczok » 28 lip 2015, o 23:41

Jeżeli masz oczywiście odpowiedni kapitał i możesz "zamrozić" na jakiś czas swoją gotówkę to najlepszy wyborem będzię lokata bankowa :) Polecam przejrzec obecne rankingi i zdecydować. Ja zazwyczaj korzystam z tego - http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com Pozdrawiam!
goniakuczok

Postprzez zosiaopasek » 17 lis 2015, o 14:43

Według mnie lepszą opcją jest lokata. Bo zamrażamy nasze pieniądze i czekamy aż się pomnożą. W przypadku konta oszczędnościowego można dowolnie wpłacać i wypłacać pieniądze, należy jednak pamiętać, że na ogół bezpłatna jest tylko jedna wypłata w miesiącu, kolejne mają już naliczany odpowiedni procent i może wyjść tak że zamiast zarobić na koncie oszczędnościowym tylko stracimy.
zosiaopasek

Postprzez drak » 23 gru 2015, o 20:18

Teraz ani lokata ani rachunek nie przyniesie oczekiwanych zysków, zdecydowanie lepiej zainwestować w nieruchomości bo tu jak w przypadku Wola Invest zysk kształtuje się w okolicy 5%.
drak

Postprzez andykorol » 17 lut 2016, o 17:44

Jeżeli juz ror to epiej wybrac konto oszczednosciowe. dostep do kasy i tak masz ale masz tez procent oczywiscie nizszy niz ci moga zaoferowac lokaty terminowe.
andykorol

Postprzez redi » 21 mar 2016, o 13:28

Oprocentowanie lokat jest lepsze http://www.eurobank.pl/produkty,oszczednosci,7,10.html . Konto oszczędnościowe jest w porządku, tylko procent mógłby jeszcze podrosnąć :)
Ostatnio edytowano 21 mar 2016, o 22:43 przez redi, łącznie edytowano 1 raz
redi

Postprzez Phibus » 21 mar 2016, o 14:39

Jeśli nie boisz się ryzyka to tak jak pisał ktoś wyżej to warto zainwestować w fundusze inwestycyjne. Jest ryzyko straty ale to też zależy jaki sobie portfel inwestycyjny wybierzesz.
Phibus

Powrót do Off topic