Teraz jest 30 maja 2016, o 20:16
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Pieniny - polecam nocleg oraz spływ Dunajcem

Znasz sprawdzony nocleg? Opisz go i poleć innym!

Pieniny - polecam nocleg oraz spływ Dunajcem

Postprzez Waldi_KAT » 28 kwi 2015, o 10:33

Witam,
Chciałbym zaproponować osobom udającym się w Pieniny pensjonat Crosna (crosna.pl) w Krościenku nad Dunakcem. Bardzo przyjazny obiekt, z wieloma atrakcjami. Bardzo fajna baza wypadowa.
My byliśmy tam w zeszłym roku - a z uwagi na to że zbliża się następny sezon - przypomniał mi się fakt, że był to super pobyt.
Główną atrakcją, oprócz fajnych noclegów był jednak spływ przełomem Dunajca. Kompleksowym załatwieniem sprawy od A do Z zajął się organizator spływu - http://sebateks.pl. Oprócz spływu przełomem - faceci z naszej ekipy wybrali się na rafting na Dunajcu - to było przeżycie :)
Gorąco polecam zarówno organizatora spływu Dunajcem jak i noclegi.
Waldi_KAT

Re: Pieniny - polecam nocleg oraz spływ Dunajcem

Postprzez adamk76 » 2 maja 2015, o 22:25

Spływ Dunajcem w ciepły dzień to wspaniała przygoda dla dzieci i dorosłych. I ci flisacy.. :) ich kawały są niezmienne od lat, ale i tak przyciągają turystów. Spływ wydaje się być momentami niebezpieczny, ale chyba trzeba zaufać flisakom i oddać się przyjemności oglądania gór i przyrody. Gorąco polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/atrakcje/splyw-dunajcem/3214
adamk76

Postprzez macturr » 4 maja 2015, o 11:29

Spływ Dunajcem może się odważę w tym roku.
macturr

Postprzez adamk76 » 4 maja 2015, o 21:16

Warto polecić też słowacką stronę i spływ tratwami po Dunajcu w Majere. Atrakcja ciesząca się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych turystów. Możliwość przebycia na drewnianych tratwach dwóch rodzajów tras: od przystani tratw Majere – Kvašné Lúkyprzez Czerwony Klasztor do Lesnicy (11 km) oraz z Czerwonego Klasztoru do Lesnicy (9 km). Koszt atrakcji wynosi 10 € od osoby oraz 5 € dla dzieci do 12 lat. Dzieci poniżej 3 roku życia mają wstęp bezpłatny. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/slowacja/atrakcje/splyw-tratwami-po-dunajcu-majere/785
adamk76

Postprzez Imbachhorn_eu » 6 maja 2015, o 09:05

Ja raz miałem okazję uczestniczyć w takim spływie Dunajcem i wrażenia są jak najbardziej pozytywne,trochę adrenaliny i przede wszystkim piękne widoki,naprawdę warto:)

www.Imbachhorn.eu
Imbachhorn_eu

Postprzez adamk76 » 6 maja 2015, o 18:54

Górska rzeka z wieloma dopływami stanowi nie lada wyzwanie dla amatorów ekstremalnych sportów wodnych. W lecie służy także jako kąpielisko dla zmęczonych upałem. Na Dunajcu organizowane są regularne wodne przewozy osób przez pienińskich flisaków. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/atrakcje/przelom-dunajca/3030
adamk76

Postprzez Scaliano.com.pl » 13 maja 2015, o 11:12

Jeżeli szukacie atrakcji i niezapomnianych wrażeń,to warto wziąć także pod uwagę Góry Stołowe i pobliską Kotlinę Kłodzką,której to zabytków nie trzeba nikomu przedstawiać:)

www.Scaliano.com.pl
Scaliano.com.pl

Postprzez kasiapanek » 21 paź 2015, o 15:37

My z mężem wybieramy się w tym roku na spływ raftingowy na Dunajcu.
Wrażenia na pewno będą niesamowite. Czy ktoś z was już był tutaj? http://www.szczawnica.net.pl/szczawnica-noclegi-wyzywienie.html. Mają atrakcyjne ceny z wyżywieniem ale ciekawi mnie jak smaczne :)
Po takim spływie na pewno będziemy chcieli dużo, ciepło i smacznie zjeść :)
kasiapanek

Postprzez turystycznie » 22 paź 2015, o 14:06

Scaliano.com.pl napisał(a):Jeżeli szukacie atrakcji i niezapomnianych wrażeń,to warto wziąć także pod uwagę Góry Stołowe i pobliską Kotlinę Kłodzką,której to zabytków nie trzeba nikomu przedstawiać:)
www.Scaliano.com.pl

Co to ma wspólnego z tym tematem?

W Szczawnicy popularne są kajaki (tam się też kończy odpłatny spływ Dunajcem).
Polecam naukę i trening kajakowy.
Świetna sprawa!
turystycznie

Postprzez adamk76 » 22 paź 2015, o 18:26

Górska miejscowość uzdrowiskowa, położona w malowniczych Pieninach, to kurort popularny zwłaszcza latem. Szczawnica zapewnia wiele atrakcji np, spływy kajakowe, wycieczki piesze i rowerowe, kuracje wodami leczniczymi, wyciągi narciarskie i wiele, wiele innych. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/miejscowosci/szczawnica/3089
adamk76

Postprzez Carynska_Bieszczady » 23 paź 2015, o 10:49

Spływ Dunajcem to przygoda sama w sobie,tym bardziej jeżeli flisak nie jest do końca trzeźwy,co często ma miejsce,więc radze uważać zanim zdecydujemy się wsiąść na łódkę. Generalnie Pieniny to bardzo fajna okolica i miejsce na spędzenie wakacji,podobnie zresztą jak malownicze Bieszczady:)

www.Carynska.Bieszczady.pl
Carynska_Bieszczady

Postprzez turystycznie » 23 paź 2015, o 14:45

Carynska_Bieszczady napisał(a):tym bardziej jeżeli flisak nie jest do końca trzeźwy,co często ma miejsce,więc radze uważać zanim zdecydujemy się wsiąść na łódkę.

Dziwne, nie słyszałem o takich zdarzeniach...
Płynąłem i miałem chyba szczęście, bo trafił się wtedy gaduła/gawędziarz.
turystycznie

Postprzez adamk76 » 23 paź 2015, o 18:52

Tak, również miałem przyjemność płynąć z takim podchmielonym panem, ale to raczej lokalny koloryt (przynajmniej do pierwszej tragedii;). Jego śpiewu ochrypłym głosem na pewno nigdy nie zapomnę 8-)
adamk76

Postprzez krejzolka » 13 maja 2016, o 14:02

Ja też polecam Pieniny... Tamtego roku miałam okazję skorzystać z usług http://www.fun-time.pl. Niezapomniane widowisko, ogromna dawka adrenaliny podczas raftingu na Dunajcu. Tego roku też mam zamiar tam wyruszyć i przeżyć przygodę jeszcze raz :)
krejzolka

Powrót do POLECANE NOCLEGI