Teraz jest 23 sie 2017, o 00:34
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Wakacje w polskich górach - gdzie warto być?

Podziel się z innymi użytkownikami swoją opinią na temat różnych miejsc!

Re: Wakacje w polskich górach - gdzie warto być?

Postprzez propabilistyk » 12 sty 2017, o 12:14

Na wakacje w góry wybieram się latem (sporów zimowych nie lubię). Upodobałem sobie Bukowinę Tatrzańską, Zakopane i Ustroń. Dlaczego? Uwielbiam jeździ rowerem po górskich szosach i właśnie te miejsca wydają mi się do tego najlepsze. Niewielki ruch na bocznych droga, przyjaźni kierowcy + najlepsze polskie wyścigi jak Tour de Pologne mające etapy w Bukowinie i Zakopanem. Podhale oferuje przepiękne widoki na majestatyczne góry, które w skali naszego kraju są prawdziwym unikatem. Blisko są Pieniny czyli piękne rzeki i jeziora w górskim klimacie. Jeśli wybierzmy się na Słowację to trafimy do innego świata. Praktycznie brak turystów, cisza i spokój. Beskidy są mniej majestatyczne ale za to podjazdy na których mi zależy są dłuższe i bardziej... alpejskie :)
propabilistyk

Postprzez asiaczek » 30 sty 2017, o 15:53

No jak w góry to chyba Zakopane najlepiej nie? Najwięcej atrakcji w.g mnie.
Ja średnio raz w roku staram się być ostatnio byłem w wakacje tutaj http://www.zakopaneapartamenty.net szybko fajny nocleg znalazłem pamiętam.
asiaczek

Postprzez Irek987 » 31 sty 2017, o 15:12

No tak Zakopane to najlepsze miejsce jakie może być.
Irek987

Postprzez lukaszpawel » 1 lut 2017, o 15:50

Uważam, że nie warto jechać w polskie góry. Drogo, korki, tłumy turystów, zapchane otwarte szlaki, komercja. Słowacja jest już lepszym wyborem. Z Polski po dodatkowych 6 godzinach jazdy autostradami jesteśmy w niższych Alpach. Ceny jak u nas tyle, że bez tłoku, korków, mozna wypocząć i jak się chce - podjechać nad Adriatyk.
lukaszpawel

Postprzez Wojo147 » 7 lut 2017, o 09:56

Najpierw sprawdźcie jakość powietrza.
Wojo147

Postprzez Szymon0793 » 27 lut 2017, o 14:55

Ja zawsze jeżdżę do Muszyny. Jest cisza i spokój, nie tak jak w najpopularniejszych miejscach jak Zakopane. Można naprawdę odpocząć i zrelaksować się. Bywałam tam i latem i zimną i zawsze jest pięknie. Nocuję zazwyczaj w hotelu Klimek, ostatnio korzystałam nawet z promocyjnych cen, więc pobyt wyszedł naprawdę tanio, a dodatkowo Aquapark był wliczony w cenę.
Szymon0793

Postprzez milka » 4 kwi 2017, o 12:00

Ja lubię Istebną. Zarówno latem, wiosną, jesienią, jak i zimą. Jak nie byliście, to koniecznie pojedźcie - baza noclegowa jest coraz bardziej rozwinięta, są też stoki i świetne ścieżki rowerowe: http://www.hotelzlotygron.pl/pl/rowerzysci. To także doskonałe miejsce na piesze wędrówki. Wiele się tam dzieje! Teraz w weekend jest a przykład trening kolarstwa górskiego z instruktorem.
milka

Postprzez albi72 » 8 kwi 2017, o 13:15

Moim zdaniem warto się zdecydować na Bieszczady albo wczesną wiosną albo początkiem jesieni. Niezapomniane widoki, o ile pogoda nie spłata nam figla i nie będzie padać cały czas :)
albi72

Postprzez hotel_klimek » 21 kwi 2017, o 13:22

Jeśli chodzi o wakacje w górach, to warto rozważyć wyjazd do Muszyny. To piękna, cicha okolica, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Serdecznie zapraszamy do Hotelu Klimek, gdzie czeka na Państwa moc atrakcji: SPA, Aquapark, restauracja z regionalnymi potrawami, nording walking. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej. Pozdrawiamy, Hotel Klimek****SPA
hotel_klimek

Postprzez zaron » 31 maja 2017, o 07:43

Tutaj macie genialny przykład - https://www.zielonapolana.com.pl/boze_cialo_2017.php
To w Bieszczadach. Jedno z ciekawszych miejsc. Nie ma co nawet wymieniać wszystkich atrakcji, bo jest tego dosłownie całe mnóstwo. Dobre jedzenie, jakieś zajęcia bez względu na aktualną pogodę... Tak naprawdę nie ma się nad czym specjalnie zastanawiać. Tym bardziej, że tutaj dzieci do lat 4 korzystają całkowicie za darmo.
zaron

Postprzez tornir » 2 cze 2017, o 13:41

dodatkowe punkty ode mnie dla Pienin. 3 korony, spływ dunajcem. Ale też wyjdzie CI taniej niż w Zakopanym. Przykładowo w takiej Szczawnicy masz eleganckie apartamenty za ułamek tej ceny co w Zakopcu. ZObacz na http://apartamentypieniny.com/ przykładowo a położone tuż przy szlakach
tornir

Postprzez slontrabalski » 13 cze 2017, o 11:50

Jest kilka interesujących kierunków. Zakopane, wiadomo stolica tatr. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Nie wnikam, ale w okresie sezonu, a wakacje to sezon raczej bym się tam nie wybrał ze względu na dużą ilość zwiedzających, osób na szlakach. Fajnym kierunkiem są Kuźnice, a stamtąd wiele ciekawych szlaków no i kolejka dla wygodnych.
Tatry są urokliwe, ale mamy też inne pasma górskie. Np Beskid Śląski, Żywiecczyzna. Można zatrzymać się w Bielsku-Białej, Szczyrku lub Wiśle. Sporo szlaków, obiektów noclegowych, względnie taniej niż w Zakopanem, mniejszy ruch na szlakach. Dobry kierunek zarówno dla tych co lubią zwiedzać jak i leniuchować podziwiając przyrodę :)
Na http://hotelnabloniach.pl/blog/zwiedzic ... beskidzia/ można znaleźć trochę więcej informacji na temat Pereł Podbeskidzia.
slontrabalski

Postprzez Sywor_pl » 12 lip 2017, o 10:23

Jasne, że jest wiele interesujących kierunków, natomiast moim zdaniem najwięcej do zaoferowania mają Tatry, zarówno pod względem atrakcji, ciekawych szlaków jak i samej bazy noclegowej z która nigdy nie ma problemu.
Sywor_pl

Postprzez Karboksy » 10 sie 2017, o 08:00

Wiem, że Zakopane to popularny kierunek i każdy zapewne już był, ale moim zdaniem warto tam pojechać nawet kilka razy. Dostać się łatwo, noclegów nie brakuje, może jedynie ceny odstraszają, ale wystarczy poszukać dobrych ofert. Zawsze jest gdzie zjesć, gdzie się bawić. Poza tym Kasprowy Wierch to obowiązkowa pozycja na liście każdego turysty. Tłumy się zdarzają, jednak warto ściągnąć sobie aplikację Kasprowy Wierch (na stronie aplikacjakasprowy.pkl.pl jest nieco o niej) i dowiemy się więcej o Kasprowym, znajdziemy dobrą dla nas trasę, sprawdzimy warunki na dany dzień. Bardzo wygodna i praktyczna rzecz, która ułatwi nam zdobycie tego pięknego szczytu.
Karboksy

Poprzednia strona

Powrót do Subiektywne opinie o miastach, miejscach, miejscowościach