Teraz jest 23 sie 2017, o 00:30
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Studia - warto?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Studia - warto?

Postprzez adik356 » 2 lis 2015, o 15:04

Myślicie, że warto w dzisiejszych czasach studiować? Jeśli tak, to jaki kierunek jest Waszym zdaniem najbardziej przyszłościowy? Ja zastanawiam się nad mechaniką i budową maszyn na WSEIZ w Warszawie - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... owa-maszyn . Zawsze chciałem studiować w stolicy... Kończył ktoś z Was taki kierunek?
adik356

Re: Studia - warto?

Postprzez adam_mada » 5 lis 2015, o 21:41

Warto... Pod warunkiem, że zdajesz sobie sprawę z tego że uniwersytety są ośrodkami naukowymi, a nie hufcami pracy. ;)
adam_mada

Postprzez Noll » 16 lis 2015, o 14:16

Ja zrobiłem kilka kursów między innymi na trenera personalnego i nie narzekam na brak pracy oraz zarobki - studiów nie mam i nie zamierzam robić. Poczytaj sobie na ten temat, albo wbij w google - kurs trenera personalnego warszawa - czy jakieś inne miasto z którego jesteś, lub do którego masz blisko i poczytaj. Ogólnie praca fajna i zarobki także.
Noll

Postprzez skriva » 20 lis 2015, o 11:04

Nie wiem czy tak łatwo jest odpowiedzieć na pytanie o najbardziej przyszłościowy kierunek, zmienia się rynek pracy z roku na rok i cięzko za nim nadąrzyć. Nie sądzę też aby wybieranie kierunku studiów pod tym własnie kątem było dobrym pomysłem bo co z tego, że dany kierunek jest przyszłościowy jeśli zupełnie się do niego nie nadajemy. Jak dla mnie "Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu" , Toruń, Młodzieżowa 31a bo tam chodziłam była dobrym rozwiązaniem i dziś nie żałuję.
skriva

Postprzez turystycznie » 20 lis 2015, o 23:22

Warto.
Dla siebie.
turystycznie

Postprzez deuak » 9 gru 2015, o 17:24

Warto. Ktoś kiedyś powiedział, że wykształcenie jest tym co pozostaje, gdy już zapomnimy to czego nauczyliśmy się szkole.
deuak

Postprzez jannczur » 9 gru 2015, o 19:54

Na studia zawsze warto jest iść. Nawet jesli nie zdobędziesz pracy w zawodzie od razu to zawsze masz papierek w szufladzie który tylko wytrezsz z kurzu ;}
jannczur

Postprzez milka » 15 gru 2015, o 13:24

Pewnie, że warto. Dzisiaj to podstawa. Tylko najlepiej iść na studia choć odrobinę związane z naszymi zainteresowaniami, w końcu poświęcimy im aż 5 lat z życia.
milka

Postprzez Kelosmer » 15 gru 2015, o 13:32

Studia - wyłącznie jeśli dany kierunek nas interesuje. Spotkałem wielu ludzi, którzy przechodzili po semestrach byle tylko zdać i skończyć. Z takiego podejścia nie ma później wartościowej wiedzy i dobrych umiejętności.
Jeśli interesuje Cb jakiś konkretny kierunek jak Budowa Maszyn to oznacza, że jesteś tego pewien i chcesz to robić. Studia - na pewno warto jak chcesz wiązać sie z konkretną dziedziną.
Kelosmer

Postprzez Aneta31 » 28 gru 2015, o 15:36

Moim zdaniem studia powinno się zrobić tak dla siebie, żeby w jakiś sposób spełnić się, jednak z pracą po nich to już zupełnie inna bajka. Dzisiaj liczy się nie tylko wykształcenie, ale przede wszystkim doświadczenie i o ile np. na portalach takich jak http://praca.gratka.pl/ , można znaleźć wiele ciekawych ogłoszeń, o tyle zawsze szczęście przy poszukiwaniach jest bardzo potrzebne.
Aneta31

Postprzez hanny » 28 sty 2016, o 21:30

Jak najbardziej warto studiować, ale jak ktoś już napisał warto wybrać kierunek zgodny z zainteresowaniami i predyspozycjami. Moja znajoma, która od dziecka chciała zostać lekarzem, spełniła swoje marzenia. Co prawda nie dostała się na medycynę, ale skończyła http://studia.elab.edu.pl/biomedical,623yYIN0B0dy Biomedical Science w Wielkiej Brytanii i teraz pracuje w przemyśle farmaceutycznym.
hanny

Postprzez krystyna123 » 14 lut 2016, o 22:34

Myślę, że cały czas warto inwestować w języki. Osoby, które naprawdę na wysokim poziomie opanują umiejętność posługiwania się jakimś językiem obcym mają wiele możliwości. Można szukać pracy gdzieś - w szkołach, szkołach językowych czy biurach tłumaczeń. Można też realizować się na własny rachunek - udzielając korepetycji czy wykonując tłumaczenia. Choć oczywiście w kwestii specjalistycznych tłumaczeń to trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje.
krystyna123

Postprzez matr223 » 15 lut 2016, o 09:14

Jak najbardziej warto, jednakże do studiów warto również dołączyć kursy. :) wtedy problemów ze znalezieniem pracy nie będzie na pewno! :)
matr223

Postprzez bettimon » 15 lut 2016, o 14:58

Oczywiście że warto bo możesz poznać wartościowych ludzi, studiowanie samo w sobie mija sie z celem, jeśli nie zgrasz się z grupą i nie poznasz nowych osób
bettimon

Postprzez dagii » 5 kwi 2016, o 12:32

Nie wiem czy można jasno określić jaki kierunek będzie przyszłościowym lub nie. Rynek zmienia się bardzo szybko więc zapotrzebowanie na specjalistów z danej dziedziny tez będzie bardzo zmienne. Ja studiowałam na: http://www.wsb.pl/szczecin/ i jeśli chodzi o mnie to byłam zadowolona ale wybór musi być bardzo indywidualny i uzależniony od tego co chcemy robić w przyszłości!
dagii

Postprzez marekw14 » 7 kwi 2016, o 10:13

Na studiach jak się jest to warto nie popełnić jednego błędu, pracować w jakieś syfiastej firmie, nie kelnerować nie dorabiać na studenckich pracach, tylko szukać staży i praktyk!! Po studiach wszędzie wymagają doświadczenia, a bez niego żadne studia nic nie dadzą
marekw14

Postprzez Barenia78 » 11 kwi 2016, o 11:25

warto
Barenia78

Postprzez infiltracja » 4 maja 2016, o 17:04

Warto iść na studia, bo dlaczego nie? I nie chodzi o to, żeby zyskać tylko papierek, bo jeżeli się idzie na studia wyłącznie z tego powodu, to od razu można sobie darować. Studiować warto i przy okazji robić coś więcej, działać już w trakcie i zdobywać doświadczenie.
infiltracja

Postprzez abudabi » 8 maja 2016, o 12:40

zdecydowanie warto studiowac, ale trzeba wybierać kierunku które nas interesują i sa przyszłościowe -Studia z komunikacji w mediach Kraków
abudabi

Postprzez goska96 » 23 maja 2016, o 16:50

No pewnie, że warto! Wbrew temu co się mówi, chcąc pracować na jakimś wyższym stanowisku bez dyplomu jesteś praktycznie na straconej pozycji. Ja studiowałam na http://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/ i jestem bardzo zadowolona. Wybierz kierunek, który da ci szansę na dobrą pracę i który cię interesuje - ja polecam np. ekonomię, informatykę i PR (bo to najlepiej rozwijające się branże w Polsce), a na prawdę nie zmarnujesz 5 lat;) :D :)
goska96

Następna strona

Powrót do Off topic