Teraz jest 23 cze 2017, o 21:05
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Własna firma

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Własna firma

Postprzez weremka » 17 lip 2014, o 06:12

Witam. Czy ktoś z Was prowadzi własną firmę? Myślicie,że warto jest się w to pakować? Czy zakładanie firmy jest trudne?
Jakie macie z tym doświadczenia? Zainteresował mnie generalnie ten serwis: http://www.pracodawcy24.pl/
Ostatnio edytowano 28 lip 2014, o 16:45 przez weremka, łącznie edytowano 1 raz
weremka

Re: Własna firma

Postprzez martynkaxx » 17 lip 2014, o 16:48

To zależy jaka firma i czym ma się zajmować. Ja zastanawiam się nad czymś swoim, nawet już zasięgłam fachowej porady odnośnie pożyczek jak bym chciała wziąć na start. Popytaj na tym forum o pożyczkach a z pewnością za darmo doradzą Ci w tej kwestii. Ja tam zawsze pytam jak zamierzam coś zaciągnąć o opinie banków i pożyczek, które są najkorzystniejsze dla mnie w tym momencie.
martynkaxx

Postprzez Mosqito » 19 lip 2014, o 13:23

Już na starcie proponujesz pożyczki? No ciekawie, a jak biznes nie wypali to zostanie z niczym. A zapomniałem, coś zostanie ... niespłacone pożyczki.
Mosqito

Postprzez Zacisze Pod Śmielcem » 19 lip 2014, o 17:03

Mamy firmę.
Założenie nie jest trudne, co jest trudne to utrzymanie firmy na powierzchni, ale to zależy od tylu czynników, że ludzie z tego doktoraty piszą.

Pakować się warto, bo nasze państwo ci emerytury nie wypłaci (jak tak dalej pójdzie), ale trzeba się dobrze zastanowić co się chce robić.

domkiwgorach.eu
Zacisze Pod Śmielcem

Postprzez Carollina » 20 lip 2014, o 10:57

Najpierw to musisz mieć pomysł na firmę, bo bez tego to nie ma co się zastanawiać nad drobiazgami.
Carollina

Postprzez emmaqq » 9 sie 2014, o 01:52

Tak to prawda musisz mieć dobry pomysł na firmę abyś miał zbyt , bez tego nic nie wypali .Jak również posiadać dobry biznesplan wtedy możesz skorzystać z dotacji unijnych , tutaj przeczytałam http://www.comperia.pl/forum że na rozpoczęcie działalności nawet w PUP można starać się o takie dofinansowanie .Fajnie jak na początek każdemu grosz jest potrzebny.
emmaqq

Postprzez newskier74 » 13 sie 2014, o 19:17

W tej chwili pracuję w klubie narciarskim organizującym wyjazdy narciarskie.
Chciałbym założyć własny biznes o podobnym profilu. Co polecacie spółkę z o.o. czy działalność gospodarczą?
newskier74

Postprzez kutyma88 » 17 sie 2014, o 14:22

zakładanie własnej firmy na pewno nie jest najprostsze ze względu na miliardy formalności, jakie Cię czekają zanim dostaniesz status własnej działalności, jednak jeśli masz jakiś dobry pomysł na biznes to na pewno warto spróbować ;p a jeśli nie chcesz przy formalnościach męczyć się sama to spróbuj skorzystać z fachowej pomocy adwokat alimenty warszawa
kutyma88

Postprzez Zacisze Pod Śmielcem » 22 sie 2014, o 14:06

kutyma88 napisał(a):zakładanie własnej firmy na pewno nie jest najprostsze ze względu na miliardy formalności, jakie Cię czekają zanim dostaniesz status własnej działalności, jednak jeśli masz jakiś dobry pomysł na biznes to na pewno warto spróbować ;p a jeśli nie chcesz przy formalnościach męczyć się sama to spróbuj skorzystać z fachowej pomocy adwokat alimenty warszawa

Ja rozumiem że wszyscy w jakiś sposób pozycjonujemy nasze linki, ale tak na żywca? :lol: :lol:

domkiwgorach.eu
Zacisze Pod Śmielcem

Postprzez nerud » 2 lis 2014, o 16:02

też jestem posiadaczem własnej firmy, to nie jest prosta sprawa ale wszystko do nauczenia :) poza tym warto się uzbroić w cierpliwość bo początki zawsze są trudne dlatego tu należy zachować spokój no i dobierać sobie oczywiście od początku odpowiednich współpracowników :) przy okazji zapraszam listwa przypodłogowa
nerud

Postprzez bazyli.michalak » 6 lis 2014, o 12:25

ja z kolei firmę już mam. Szukamy dostawcy regałów półkowych, już znalazłem firmę spod Poznania http://www.promag.pl/Regaly_polkowe która ma dobrą ofertę, ale gdyby ktoś mógłby mi coś podrzucić też byłoby dobrze.
bazyli.michalak

Postprzez teris » 10 lis 2014, o 15:48

też zastanawiam się, czy nie otworzyć własnej działalności z różnego typu akcesoriami domowymi bo to od zawsze mnie interesuje, cieszy i inspiruje, mogłabym doradzać ludziom, pomagać wykonywać projekty itd. czerpię mnóstwo pomysłów z wielu poradników internetowych, co dodatkowo mnie rozwija, a mój ulubiony to ten zdecydowanie http://www.stylka.pl/k/do-domu/
teris

Postprzez a9k » 12 lis 2014, o 17:34

Mogę polecić dobrego adwokata w Warszawie http://adwokatwarszawa.gorlewski.com.pl/
W razie rozwodu pomoc tego prawnika jest naprawdę rzetelna i solidna: podział majątku, ale też prawo rodzinne, gospodarcze, karne, cywilne
a9k

Postprzez milka » 14 lis 2014, o 16:51

Generalnie założenie własnej firmy jest proste. Znacznie trudniejsze jest jej utrzymanie. Konieczne jest zdobycie klientów, a co za tym idzie - dobra reklama. Jednym z najprostszych sposobów na zaistnienie w sieci i trafienie do lokalnych klientów jest wirtualny spacer po firmie umieszczony na mapie google. Dzięki temu osoba szukająca w okolicy usług podobnych do naszych bez problemu trafia na naszą stronę internetową. A jeśli już to zrobi - jest duże prawdopodobieństwo, że do nas zawita.
milka

Postprzez a9k » 24 lis 2014, o 09:54

Możesz wynajmować na przykład sale weselne. Co prawda najpierw trzeba w to sporo zainwestować, ale myślę, że możesz też dostać dofinansowanie z unii na założenie własnej firmy. Na sale weselne zawsze jest popyt i żeby zarezerwować termin trzeba czekać nawet kilka lat.
a9k

Postprzez Madagaskar » 16 gru 2014, o 21:51

Na pewno jest dosyć trudne, bo musisz zadbać o wiele istostnych elementów i pilnować pewnych spraw. Dobrze jest dlatego zrobić sobie biznes plan. Oprócz księgowości uwzględnij w kosztach także infrastrukturę IT , kadry, promocje, reklamę, siedzibę, dystrybucje, i co tylko jeszcze będzie potrzebne :) powodzenia :)
Madagaskar

Postprzez Madelaine » 18 gru 2014, o 13:10

Z doświadczenia wiem, że prowadzenie własnego biznesu może być bardzo ciężkie także dla psychiki. To jedna ciągły stres i olbrzymia odpowiedzialność. Sukcesy są owszem, bardzo motywujące, jednak częściej jest pod górkę. Ja musiałam w pewnym momencie iść na terapię, bo nie radziłam sobie ze stresem. Nawet znalazłam fajną ofertę psychoterapii w Pracowni Psychorozwoju w Warszawie: http://psychoterapia-kielczyk.pl/terapia-dla-biznesu/. Dopiero tam nauczyłam się, jak pogodzić życie kobiety biznesu z życiem prywatnym i rodzinnym. Bez pomocy pewnie prędzej czy później musiałabym zamknąć firmę, a tak udało mi się utrzymać na rynku.
Madelaine

Postprzez Marianek11 » 29 gru 2014, o 17:59

Własna firma to dobry pomysł. Na początek warto zapoznać się z tematyką księgowości, nie ma sensu płacić za obsługę. Ja zapisałem się na kurs http://www.bc1.pl/szkolenia/kurs-ksiegowosci . Naprawdę warto, ponieważ przydatny jest zarówno do osób, które nigdy nie miały styczności z księgowością jak i do tych, które kiedyś się z nią zetknęły, a chciałyby sobie przypomnieć i zaktualizować wiadomości.
Marianek11

Postprzez karolusia » 30 gru 2014, o 17:23

Wydaje mi się, że jeżeli czujesz się na siłach być w pracy 24h/dobę i znasz osoby, które mogłyby pomóc Ci np. w księgowości to pewnie - załóż firmę.
karolusia

Postprzez ola21 » 9 sty 2015, o 15:53

Jeśli masz dobry pomysł na biznes , to zdecydowanie tak :)
ola21

Następna strona

Powrót do Off topic