Teraz jest 20 lis 2017, o 05:59
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem dla lokatorów?

Masz pytanie dotyczące turystyki lub serwisu nocowanie.pl, które nie pasuje do innego działu? Wejdź tutaj!

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem dla lokatorów?

Postprzez weremka » 26 lut 2015, o 07:38

Załóżmy że mam trochę wolnej gotówki którą chciałabym zainwestować w nieruchomości. Warszawa odpada ze względu na ceny. Podobnie miejscowości turystyczne. Gdzie warto zainwestować aby zysk był jak największy w stosunku do włożonych środków?
weremka

Re: Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem dla lokatorów?

Postprzez jkarpaty » 26 lut 2015, o 12:35

Szukaj przede wszystkim takich miast - ośrodków akademickich bo to tak naprawdę na studentach można najwięcej zarobić. Takimi miastami bez wątpienia będzie Lublin, Wrocław, Szczecin czy Białystok. Szczególnie to ostatnie miasto jest wg mnie interesujące. Drugie co do wielkości na ścianie wschodniej. Poza tym jest tam całkiem dużo inwestycji deweloperskich. Odsyłam do http://askosa.pl/ - którzy obecnie w tym mieście budują chyba najwięcej.
jkarpaty

Postprzez adik356 » 27 mar 2015, o 21:29

Ogólnie inwestowanie w mieszkanie pod wynajem to bardzo dobry pomysł. Może jakaś nadmorska, niewielka miejscowość? Zainteresowanie w sezonie letnim na pewno byłoby duże. Korzystnym rozwiązaniem byłoby także miasto studenckie, Kraków bądź Wrocław. Ostatnio nawet czytałem fajny artykuł dotyczący kupna mieszkania pod wynajem - http://zysker.pl/artykuly/2015/02/21/jakie-mieszkanie-najlepiej-kupic-na-wynajem/ . Może i Tobie się przyda.:)
adik356

Postprzez infiltracja » 28 mar 2015, o 23:05

Najlepsze będą miasta studenckie takie jak Kraków, Wrocław czy Katowice.
infiltracja

Postprzez newyork » 31 mar 2015, o 23:56

Według mnie najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, jest zakup mieszkania w jakimś ośrodku akademickim, bo w takich miastach popyt na wynajem jest zawsze. Moi znajomi kupili ostatnio nowe mieszkanie w Łodzi i myślę, że to świetny pomysł, bo jest tam mnóstwo studentów, a z drugiej strony ceny mieszkań są niższe niż w Warszawie. Oglądałam wizualizację ich mieszkania i naprawdę robi wrażenie, a poza tym to blok w samym śródmieściu, więc chyba nie można lepiej trafić
newyork

Postprzez infiltracja » 2 kwi 2015, o 18:09

Właśnie o tym pisałam. Łódź też się świetnie nada :)
infiltracja

Postprzez cyprysowa » 5 kwi 2015, o 18:14

Kraków albo Warszawa.
cyprysowa

Postprzez CentrumWczasowe.pl » 22 kwi 2015, o 14:03

Zależy oczywiście od budżetu,ale Kraków lub Warszawa faktycznie wydają się być tymi najbardziej odpowiednimi miastami z myślą o mieszkaniu pod wynajem,szczególnie dla studentów,ewentualnie także Wrocław.

www.CentrumWczasowe.pl
CentrumWczasowe.pl

Postprzez Karys » 27 kwi 2015, o 10:44

Moim zdaniem Wrocław. Turystów przyjeżdża bardzo dużo, więcej wynajem krótkoterminowy będzie świetnym rozwiązaniem. Mieszkańcy szukają mieszkań na wynajem długoterminowy, bardzo duża ilość studentów, którą również można brać pod uwagę. Nowych mieszkań na rynku pierwotnym jest bardzo dużo, więc można wybrać naprawdę ciekawe pod względem rozkładu i lokalizacji. Zobacz na InfoDeweloper http://wroclaw.infodeweloper.pl/ ja właśnie tam sprawdzam nowe inwestycje, więc można sobie też porównać ceny i zobaczyć miejsca.
Karys

Postprzez zaron » 22 maja 2015, o 09:37

Pod Warszawą jest teraz coraz większe zainteresowanie - ludzie szukają tańszej alternatywy dla stolicy i macie w ten sposób np. Akacjową Aleję w Radzyminie. Takie same dwa pokoje w stolicy mogą kosztować nawet 150 tysięcy więcej - wręcz kosmiczna różnica!
zaron

Postprzez adamk76 » 25 maja 2015, o 18:26

Również popieram Wrocław: to obecnie bardzo prężnie rozwijające się miasto z ogromną liczbą zabytków. Całe wrocławskie Stare Miasto to ciągi pięknych zabytkowych kamieniczek. We Wrocławiu znajdziemy także wyjątkowe parki i ogrody, liczne muzea oraz miejsca służące wypoczynkowi i rozrywce. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/miejscowosci/wroclaw/346
adamk76

Postprzez Carollina » 31 maja 2015, o 19:28

Każde dużo miasto to wielu potencjalnych najemców.
Carollina

Postprzez infiltracja » 31 maja 2015, o 19:50

To prawda. Warto próbować.
infiltracja

Postprzez adamk76 » 31 maja 2015, o 21:17

Szczecin też wart polecenia: to stolica województwa zachodniopomorskiego. Miasto wiedzie prym w kilku kategoriach: działa tu od 1907 roku -- najstarsze na świecie -- kino "Pionier", znajduje się tutaj też największy w Polsce cmentarz. "Miasto zieleni" uważane jest też za miejsce w Polsce, gdzie rośnie najwięcej kwiatów dekoracyjnych na obszarze miejskim. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/miejscowosci/szczecin/136
adamk76

Postprzez RozaWiatrow_pl » 18 cze 2015, o 13:15

Najlepiej jeżeli będzie to duże miasto gdzie też nie ma problemu z wynajęciem mieszkania dla studentów,więc proponuję Kraków lub Warszawę,to najlepsze lokalizacje.

www.RozaWiatrow.pl
RozaWiatrow_pl

Postprzez adamk76 » 18 cze 2015, o 21:50

Autorka wątku pisze wyraźnie, że Warszawa i miejscowości turystyczne jej nie interesują... 8-)
To co robi na tym forum? :geek:
adamk76

Postprzez gambi » 21 cze 2015, o 20:17

W moim mniemaniu Warszawa sie do tego idealnie nadaje spojrz tylko ile jest ogloszen o wynajmie mieszkan http://warszawalokalnie.pl/nieruchomosc ... -wynajecia a co za tym idzie tylu i chetnych...
gambi

Postprzez gerydka » 1 lip 2015, o 17:49

Myślę, że w Warszawie albo w Lublinie najlepiej kupić mieszkanie. Tam chyba najwięcej lokatorów może być - tych potencjalnych. Np. w Lublinie można teraz w całkiem fajnych cenach kupić nowe mieszkanie np. tu http://osiedleruczaj.com.pl Od razu jak się wyposaży na wysoki standard to na pewno więcej będzie chętnych i można więcej skasować za takie mieszkanie od lokatorów.
gerydka

Postprzez adamk76 » 1 lip 2015, o 18:29

Jako jedno z nielicznych miast (bo tylko trzech) w Polsce, oferuje swoim gościom przemieszczanie się, w ramach komunikacji miejskiej, trolejbusami! Ponadto z ciekawostek: to w Lublinie, w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła znajdują się relikwie patrona zakochanych, czyli św. Walentyna. Polecam: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/polska/miejscowosci/lublin/3289
adamk76

Postprzez PrimaNatura_com_pl » 6 lip 2015, o 09:57

Lublin to również bardzo ciekawa propozycja,tym bardziej że na pewno uda się wynająć mieszkanie dla studentów. A poza tym zastanów się także o nadmorskiej lokalizacji,może np Kołobrzeg?? Wg mnie to również znakomicie by się sprawdziło.

www.PrimaNatura.com.pl
PrimaNatura_com_pl

Następna strona

Powrót do Pytania