Teraz jest 11 gru 2017, o 19:19
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Itaka - opinie

W tym dziale możesz wyrazić swoje zdanie na temat biur podróży.

Itaka - opinie

Postprzez nocowanie.pl » 28 sty 2010, o 13:04

Podziel się swoja opinią na temat biura podróży Itaka.
nocowanie.pl

Re: Itaka - opinie

Postprzez regina » 16 lut 2010, o 11:51

Polecam to biuro. Mają bardzo zróżnicowaną ofertę i adekwatną do jakości cenę (nie przepłacasz). Dobrze organizują wczasy, wycieczki objazdowe podobno też na poziomie.
regina

Postprzez marcin » 16 lut 2010, o 12:55

Dobre biuro o ekonomicznym standardzie.
marcin

Postprzez Dorota » 22 lut 2010, o 21:38

bardzo sie zawiodlam na Itace! rezydententka wogole sie nie interesowala! w pokoju byla zepsuta klimatyzacja, jedzenie na tury a mialo byc all inclusive!!! hotel okropny !!!!!!!!!!! juz nigdy wiecej nie pojedziemy z tym biurem!!!!!!
Dorota

Postprzez Agnieszka24 » 25 lut 2010, o 09:21

Od dwóch lat co najmniej jeżdżę z Itaką na wakacje i zawsze było w porządku! Hotele zgodne z opisami, mili rezydenci więc skarżyć się nie mogę bo zwyczajnie nie mam na co. W tym roku też z nimi lecę, tym razem co prawda liczniejszą paczką i na Kretę.
Agnieszka24

Postprzez Kama » 9 mar 2010, o 10:19

Bylam z Itaga w Egipcie w Sharm, bez zadnych problemow. Caly samolot byl czarterowany przez Itake, na lotnisku czekaly na nas 4 duze autokary, wszystko dobrze oznakowane, ze nawet dziecko by sie nie zgubilo.

Wycieczki fakultatywne drozsze tylko o ok 10-20% od tych ktore mozna sobie kupic samemu lokalnie. W niektorych biurach takie wycieczki sa nawet o 50% drozsze.

Itaka to duze biuro, wiec jesli szukasz pewnego wypoczynku i nie przeszkadza ci ze 200 innych Polakow w samolocie wpadlo na ten sam pomysl to polecam.
Kama

Postprzez Agnieszka » 15 mar 2010, o 18:27

juz nigdy wiecej nie pojade z tego biura!!!! duzo by to pisac ale poprostu sie zawiodlam! wzieli kase za wycieczke a tu kaszana!
Agnieszka

Postprzez kinia » 16 mar 2010, o 12:03

Itaka to solidność i wysoka jakość usług. Do wyboru oferty tego właśnie biura namówiła mnie moja siostra za co jestem jej wdzięczna do dziś. Zero problemów a w zamian maksimum zadowolenia. Biuro w 100% godne polecenia.
kinia

Postprzez Jadwiga » 14 maja 2010, o 09:20

Itaka to porządny touroperator. Obecnie na swojej stronie podają -hity tygodnia- czyli najlepsze kierunki i hotele objęte promocjami. Także jest teraz okazja żeby zarezerwować wczasy czy wycieczkę po atrakcyjnej cenie.
Jadwiga

Postprzez Marta » 14 lip 2010, o 21:08

Pierwszy raz wybrałam się z biurem podróży za granicę. Było to oferta na weekend majowy na wyspy kanaryjskie, dokładnie na Lanzarote. Pobyt trwał tydzień. Jestem bardzo zadowolona ze spraw organizacyjnych min: transfer z lotniska do hotelu,rozkwaterowanie uczestników wycieczki do poszczególnych hoteli. Pani rezydent tez okazała się bardzo miłą i pomocna osobą. Mieszkaliśmy w hotelu Los Zocos standard bardzo doby. Wszystko wyglądało tak jak w folderze reklamowym. Czysto, schludnie oraz duży balkon. Nie uczestniczyliśmy w wycieczkach organizowanych przez biuro zwiedzaliśmy wyspę na własną rękę, wypożyczonym na miejscu samochodem. Ciesze się ze wybrałam właśnie to biuro spędziłam wspaniały urlop. Bardzo POLECAM!
Marta

Postprzez stuert » 29 lip 2010, o 14:40

Do wszystkich niezadwolonych - jeżeli wycieczka była zorganizowana niezgodnie z zapowiedziami, należy złożyć reklamację! Nie musi to być od razu ciąganie się po sądach, często wystarczy konkretna interwencja w samym biurze. Tutaj jest krótko o tym: http://www.fjg.org.pl/nieudana-wycieczk ... macje.html . W necie bez problemu znajdziecie informacje o tym co robić w takich sytuacjach!
stuert

Postprzez NoraM » 6 sie 2010, o 19:39

Wróciłam z wczasów w Turcji. Przez pierwszy tydzień korzystałam z wycieczki objazdowej Pergaminowy Koń Trojański. Wycieczka była dobrze zorganizowana, pilotka była kompetentna i miła. Koszmar zaczął się w drugim tygodniu. Na dwie godziny przed transferem do wybranego już w grudniu hotelu (wczasy były na przełomie lipca i sierpnia), już w Turcji poinformowano nas anonimowym liścikiem nabazgranym na kartce, przyniesionym przez Turczynkę z obsługi hotelu o tym, że zmieniono nam hotel. W liście nie było ani słowa przepraszam ani przyczyn tej zmiany ani nawet podstawowych informacji o nowym hotelu. Dowiedziałyśmy się tylko, że nowy hotel jest położony w miejscowości Alanya tak jak ten, do którego miałyśmy jechać pierwotnie ( wybrany w grudniu!!!) , ale zamiast 3 gwiazdek ma ?aż? 4. Hotel, do którego miałam się udać był położony ?ok. 3 km od centrum ALANYI? miał mieć pokoje dwuosobowe typu apartament o powierzchni ok. 40 m? i miało być tylko 35 takich apartamentów w całym hotelu, hotel był położony blisko zabytków, sklepików i bazaru oraz miałybyśmy możliwość wykupienia wycieczek w tureckim biurze. Tymczasem ten do którego nas zawieziono był położony 25 km od Alanyi (w pobliżu mały sklepik spożywczy po pokonaniu ruchliwej ulicy oraz inne hotele, do Alanyi podróż dolmuszem trwała 40 minut), miał 211 pokoi, nasz pokój nie miał więcej niż 18 m2 , nie było żadnego aneksu kuchennego a żeby móc korzystać z hotelowych leżaków należało je zająć o 6 rano bo ich liczba była niewspółmierna do gości hotelu, później nie było już miejsca na plaży. Hotel nie był w ogóle w katalogu Itaki. Rezydent Piotr S. początkowo nie odbierał telefonu, później pojawił się tylko raz. Tłumaczył całą sytuację ?błędem w systemie? a później tym, że ?hotelarz wypowiedział biurze dla nas pokój ? (na 2 godziny przed przyjazdem!!).Rezydent Piotr Socha zachowywał się bezczelnie, był niekompetentny, w ogóle nie interesował go nasz dalszy los, jedynie wysłał nam smsa z numerem doktora na wypadek gdybyśmy potrzebowały opieki medycznej, więcej go nie widziałyśmy. BP Itaka nie zaproponowało nam żadnych wycieczek fakultatywnych co jest ich obowiązkiem, nie zapewniło nam odpowiedniej opieki rezydenta a transport powrotny na lotnisko również był pilotowany przez Turka nieznającego angielskiego. Itaka jest nastawiona wyłącznie na wyłudzanie pieniędzy od klienta a zapewnienie warunków takich jak w katalogu ją nie obchodzi. Nie warto powierzać organizacji swojego urlopu ludziom, którzy go nie uszanują i dzięki którym nasze wspomnienia z wakacji nie będą miłe. Stanowczo odradzam
NoraM

Postprzez stuert » 12 sie 2010, o 15:19

Trafiłem na dobry poradnik dla tych, którzy zamierzają skorzystać z usług biura podróży. Do pobrania tutaj http://www.przewodniki24.pl/ . Branża turystyki to nie wolna amerykanka. Warto dowiedzieć się co i jak, łatwiej sobie poźniej radzić z sytuacjami kryzysowymi (albo ich unikać).
stuert

Postprzez kwitekewelina » 16 lis 2010, o 23:13

bardzo często jeżdżę z tego biura na wakacje i zawsze jestem zadowolona, oczywiście można by było się doczepić do niektórych rezydentów ale to przecież tylko ludzie :D a poza tym są konkretni i kompetentni :D i to sobie najbardziej cenię :D
kwitekewelina

Postprzez Matt » 30 lis 2010, o 22:43

w wątku o innym biurze podróży już się wypowiedziałem, tak samo uczynię to tutaj. Byłem z Itaką kiedyś na wakacjach i wszystko było w porządku, no może rezydent byl niczym Yeti... wszyscy o nim słyszeli, nikt nie widział.. jednak biura czasami dają rezydentowi "setki" hoteli pod opiekę to się nie wyrabiają. W sumie jakbym miał oceniać mój pobyt w Turcji z tym biurem to na 4
Matt

Itaka - bardzo kiepsko

Postprzez maroz » 1 gru 2010, o 08:17

Itaka zyskała nową rzeszę wrogów. Powrót z Sharm el Sheikh opóźniony o 12 godzin. Rezydenci zawinęli ogony i nie byli widziani w okolicy lotniska ani nie interesowali się koczującymi do 3 w nocy. Sprzeczne informacje o przyczynach opóźnienia - awaria samolotu, pogoda, przelały czarę goryczy. Jak już przyleciał samolot część ludzi nie chciała wsiąść. Infolinia Itaki nie służy do informowania o bieżących wycieczkach tylko do sprzedaży wycieczek - opinia dziewczyny z Itaki z rozmowy telefonicznej. Będzie Pan zadowolony - tyle że sprawie w sądzie. Tylko po co, bo Itaka mogła się wykazać się drobnymi odruchami człowieczeństwa żeby tego uniknąć, ale dla nich to tylko bussines.
maroz

Postprzez agnieszka » 13 gru 2010, o 22:21

Kilka dni temu wróciłam z Egiptu.Pierwszy i ostatni raz z itaką. Zaczęło się juz na lotnisku. Z powodu problemow technicznych dwóch samolotów,spędziliśmy na lotnisku jedenaście godzin.W tym czasie kontakt z biurem okazał się niemożliwy. Pięć razy zapraszano nas do autobusu,jechaliśmy do samolotu i zawracaliśmy.Nie muszę opisywac jakie emocje towarzyszyły naszym kolejnym powrotom na lotnisko.Biuro nie zrobiło nic,żeby nas uspokoić,wyjaśnić sytuację.Dotarliśmy do Szarmu z dwunastogodzinnym opóźnieniem...ale..ale...na miejscu czekała na nas kolejna niespodzianka ! Pan rezydent! Pan Piotr!Na pierwszym spotkaniu próbowaliśmy rozmawiać o zaistniałej sytuacji ale temat dla pana P. okazał się niewygodny,zamydlił nam oczy i ograniczył się do reklamy wycieczek.Jak się później okazało,na kolejnych spotkaniach miał juz plan! Mówił to,co chcieliśmy usłyszeć a szydło z wora wyszło w ostatniej dobie.Słowa pana piotra okazały się puste! zakpił sobie z kilkunastu osób wmawiając nam w rozmowie tel,że źle go zrozumieliśmy.Niestety przyjechac do hotelu już nie zechciał a na lotnisku nie zaszczycił nas obecnością.Podsumowując przygodę z itaką-Zero zaintereowania klientem, brak informacji w Warszawie!!!!!!!!!!!!!!! W Szarmie-nieodpowiedzialny rezydent,zero zaintereswania klientem,brak wiarygodnych informacji!!!!!!!!!!!!! Szczerze nie polecam wypoczynku z ITAKĄ !
agnieszka

Postprzez Hamada1 » 30 gru 2010, o 14:06

Witam. Byłem z Itaką na wyspach kanaryjskich a dokładniej na wyspie Fuerteventura od 6 grudnia do 20 grudnia. Pierwszy raz leciałem z Itaką i jestem zadowolony. Lecieliśmy na wyspe i wracaliśmy gdy pogoda sprawiała duże trudności na lotnisku w warszawie mimo tego na wyspe odlecieliśmy z 1 godzinnym opoźnieniema a wracaliśmy planowo. Rezydentka jak już wracaliśmy pojechała z nami o 4 rano i nadzorowała czy wszystko jest OK. Sama wycieczka super, hotel zgodny z opisem i ogólnie wszystko oki. POLECAM te biuro :D
Hamada1

Postprzez krzys111 » 30 gru 2010, o 14:53

Ja również polecam Itake. Już długie lata kupuje wycieczki z ITAKI i nigdy się nie zawiodłem. A to że samolot nie może startowac bo jest zła pogoda i trzeba czekac to już nie wina Itaki. POLECAM ITAKE :D
krzys111

Postprzez roland1 » 5 sty 2011, o 01:42

Jak wakacje to tylko z Itaką, poelcam, nigdy się nie zawiodłem :D
roland1

Następna strona

Powrót do Biura podróży - opinie