Teraz jest 21 paź 2017, o 03:18
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Jak sobie radzić z wzdęciami na wakacjach

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Jak sobie radzić z wzdęciami na wakacjach

Postprzez weremka » 11 sty 2015, o 20:02

Witam ! Czy ktoś z Was równiez ma wzdęcia na wczasach? Piszę tutaj głównie o wakacjach w hotelach z all inclusive... Niestety ale sama mam i nie wiem w zasadzie jak skutecznie sobie z tym radzić. Macie jakieś skuteczne sposoby? Brać ze sobą jakieś dobre leki?
weremka

Re: Jak sobie radzić z wzdęciami na wakacjach

Postprzez slontrabalski » 12 sty 2015, o 08:45

Dieta to podstawa ! Są produkty, których powinnaś unikać, są te, które możesz jeść bez problemu.
Na stronie poniżej:
http://wzdecia.net/
znajdziesz dobre info na temat problemów z tym schorzeniem .Sam często mam jak po prostu się przejem :) Przesadzę z produktami tłustymi, ciężkimi, mięsem, napojami gazowanymi.
Myślę,że na wakacjach zrezygnuj z coli na rzecz soków. Z wołowiny i wieprzowiny na rzecz kurczaka. Możesz również profilaktycznie zaopatrzyć się w espumisan.
slontrabalski

Postprzez bibliotekarka11 » 13 sty 2015, o 08:07

Jeśli to jednorazowe wypadki to możesz brać tabletki, ale jeśli ten problem pojawia się częściej to proponowałabym unikać ciężkostrawnych potraw. Zdecydowanie w tej kwestii może pomóc Ci dietetyk, ale musiałabyś się do niego udać jeszcze przed wakacjami, żeby powiedział Ci czego unikać.
bibliotekarka11

Postprzez marysia86 » 15 sty 2015, o 11:04

u mnie pomogło jedzenie ostudzonego jedzenia. nie ma nic gorszego niż połykanie gorących kęsów. Druga sprawa to napoje gazowe. Wymieniłam tylko podstawowe przyczyny powstawania wzdęć. Po resztę odsyłam Cię to przydatnego artykułu:
http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/wzdecia-wzdety-brzuch/

Mam nadzieję, że pomoże Tobie również.
marysia86

Postprzez maciek0zielinski » 16 sty 2015, o 12:46

Może źle się odżywiasz i jesz niezdrowe jedzenie z restauracji. W takim przypadku poleciłbym spędzić wakacje w agroturystyce ranczopodgajem, tam w ofercie jest zdrowe naturalne jedzenie, własnej roboty. Po za tym jest dużo przyrody i piękne okolice, które można zwiedzać konno.
maciek0zielinski

Postprzez milka » 22 sty 2015, o 13:19

Najlepiej unikać żywności, która powoduje wzdęcia. W razie czego zawsze możesz zażyć espumisan lub jakiś jego odpowiednik.
milka

Postprzez Malowniczy-Zakopane » 27 sty 2015, o 14:23

To tylko i wyłącznie kwestia naszej diety,ona ma istotny wpływ na nasze samopoczucie także na wakacjach więc trzymajmy ja i nie będzie żadnego problemu. a jeżeli ktoś szuka dobrego miejsca na spędzenie np teraz ferii,to zapraszamy do naszego Malowniczego dworku w zakopanym www.Malowniczy-Zakopane.pl
Malowniczy-Zakopane

Postprzez milka » 29 sty 2015, o 12:59

Racjonalne odżywianie to sposób na wszelkie problemy zdrowotne. Mało komu chce się jednak zdrowo odżywiać.
milka

Postprzez adamina » 13 lip 2015, o 13:03

Zdecydowanie najważniejsza jest w tym wypadku prawidłowa dieta. Nie możemy jeść zbyt ciężko. Powinniśmy jeść dużo produktów z żywymi kulturami bakterii. Nie przesadzać z tłustym mięsem. Wielu ludzi ma tak, że problem ze wzdęciami i zaparciami leży w psychice. Mają syndrom tak zwanych wstydliwych jelit. Ciężko jest mi się przełamać do załatwiania w obcych miejscach...
adamina

Postprzez infiltracja » 13 lip 2015, o 14:56

A te reklamowane leki typu espunisan działają?
infiltracja

Postprzez kurak » 20 lip 2015, o 13:02

No proszę jaki życiowy temat :).
kurak

Postprzez Aneta31 » 1 mar 2016, o 02:41

Ja tak sobie myślę, że gdziekolwiek się udajemy, zawsze powinniśmy mieć ze sobą małą, podręczną apteczkę. Nie może w niej zabraknąć oczywiście opatrunków, bandaży, takich podstawowych tabletek przeciwbólowych. Tak sobie myślę, że coś przeciwgorączkowego także będzie wskazane. Nigdy nie wiadomo kiedy dopadną nas przeziębienie i grypa. Lepiej się zabezpieczyć, niż potem szukać apteki w obcym miejscu.
Aneta31

Postprzez Madagaskar » 1 mar 2016, o 23:11

Zawsze warto mieć ze sobą jakieś medykamenty, ale pamiętajcie też by nie lekceważyć czestych wzdęć. To może być tylko lekka niestrawność, ale może być to też poważny sygnał o przeciążonej wątroby. Teraz na rynku jest sporo produktów i preparatów mających wzmacniać wątrobę, warto po nie sięgać po bardzo obfitych i tłustych posiłkach :)
Madagaskar

Postprzez Aneta31 » 29 mar 2016, o 00:49

Przychylam się do tej opinii. Z resztą sama jeżeli wybieram się gdzieś na dłużej, przy czym nie jestem pewna czy na miejscu znajdę aptekę, zawsze zabieram ze sobą dość rozbudowaną apteczkę z takimi podstawowymi lekami i środkami. Tutaj wiadomo zawsze mogą się przydać jakieś bandaże, coś przeciwbólowego i obowiązkowo pelargonia afrykańska w razie kaszlu czy przeziębienia.
Aneta31

Postprzez blakota » 29 kwi 2016, o 16:09

Nie spożywanie potraw wzdymających + stoperan. Na pewno pomoże :)
blakota

Postprzez drak » 3 cze 2016, o 16:49

Unikanie pokarmów wzdymających to podstawa ale to nie wszystko, na wakacjach zdarzają się równie często zaparcia, zawsze wożę ze sobą dicopeg żeby nie szukać po aptekach w obcym mieście.
drak

Postprzez Ptaszynka » 1 sie 2016, o 13:12

Nikt z nas nie chce mieć podobnych doświadczeń, ponieważ w najgorszym wypadku skończy się tym, że zamiast plaży spędzimy przymusowo czas w domku letniskowym. Wzdęcia często sygnalizują zaparcia. Te z kolei mogą mieć różne przyczyny. Żeby je wyleczyć, wcale nie musimy iść od razu do lekarza. Naturalne metody, jak te opisane tutaj: http://www.xenna.pl/xenna-ziola.html też potrafią być skuteczne.
Ptaszynka

Postprzez drak » 4 sie 2016, o 14:54

Zgadza się ale zioła odpadają np w przypadku ciężarnych i karmiących mam, a dicopeg nie wchłania się z przewodu pokarmowego ani nie fermentuje i mogą go pić nawet małe dzieci
drak

Postprzez luzaczek » 31 sie 2016, o 20:11

Jest to problem dosyć częsty u osób pijących mleko. Może brzmi to śmiesznie, ale to właśnie nabiał odpowiada za większość "rewolucji żołądkowych" w sezonie wakacyjnym ( nie licząc oczywiście salmonelli). Dużo osób zastanawia się, czy nie zacząć pić mleka bez laktozy. Ktoś mógłby zadać pytanie, czy mleko bez laktozy dalej będzie mlekiem, co oczywiście jest rzeczą jak najbardziej naturalną. Żona pokazała mi ostatnio fajny artykuł w tym temacie, tj http://kobieco.pl/mleko-bez-laktozy-czy-warto/ i swoje zdanie dzięki temu wyrobiłem.
luzaczek

Postprzez Oliwa » 2 wrz 2016, o 11:11

Przede wszystkim zrezygnuj z nabiału. Pij tylko kefir, maślankę itp. No i oczyść jelita jakimiś mieszankami ziołowymi. Polecam mniszek lekarski i łopian. Zaparzaj 1 łyżeczkę tych ziół pomieszanych razem przez 15 minut, pij 2 razy dziennie.
Oliwa

Następna strona

Powrót do Off topic