Teraz jest 20 sie 2018, o 16:52
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Czy karta wystarczy podczas wyjazdu za granicę?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Czy karta wystarczy podczas wyjazdu za granicę?

Postprzez Konto usunięte » 2 lut 2018, o 11:30

Hej. Za dwa miesiące wybieram się na wyczekiwany urlop, lecimy z chłopakiem do Francji i Hiszpanii. Zastanawiam się jak najlepiej będzie tam płacić, bo nie chciałabym wymieniać gotówki na taki długi wyjazd i ciągle jej ze sobą nosić. Jak to jest z płaceniem kartą, wyniesie mnie drożej?
Konto usunięte

Re: Czy karta wystarczy podczas wyjazdu za granicę?

Postprzez Konto usunięte » 5 lut 2018, o 22:16

Ja jak wyjeżdżam zagranicę to mam zarówno kartę jak i gotówkę bo nigdy nic nie wiadomo. Uważam, że jest to najlepsza opcja. Teraz myślę o wyprawie motocyklowej z nimi https://time2moto.pl/ . Podoba mi się ich oferta, ale również to że wiele osób sobie chwali ich wyprawy. To utwierdza mnie w fakcie, że warto z nimi wyjechać. Nie wiem jednak jak przygotować się do takiej wyprawy i mam nadzieję, że uda mi się znaleźć odpowiednie informacje :)
Konto usunięte

Re: Czy karta wystarczy podczas wyjazdu za granicę?

Postprzez Konto usunięte » 13 lut 2018, o 13:13

Najprościej byłoby chyba założyć sobie konto walutowe, tam przelać pieniądze i taką kartą płacić. Wtedy nie będzie przewalutowania. Za to przewalutowanie będzie jeśli będziecie placić zwykłą kartą, taką którą posługujesz się w Polsce. Może lepiej będzie jak poczytasz sobie o tym w jakimś artykule, np. tutaj o tym piszą: https://infokonsument.pl/srodek-platnic ... konsument/ . A co do gotówki to ja też nie korzystam na takich wyjazdach, ale zawsze mam dla bezpieczeństwa przy sobie jakąś małą kwotę, bo przecież nie wszędzie zapłacisz kartą.
Konto usunięte

Powrót do Off topic