Teraz jest 14 gru 2017, o 02:43
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Czarnogóra - wakacje

Wróciłeś z wakacji, zobaczyłeś coś ciekawego, a może masz ciekawe zdjęcia - podziel się wrażeniami z innymi użytkownikami!

Czarnogóra - wakacje

Postprzez czarnogóra » 15 lis 2012, o 13:57

Polecam wakacje w Czarnogórze, byłem tak i jest pięknie. Przede wszystkim jest bardzo tanio i ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni. A jest tez co zwiedzać. Jak na taki mały kraj jest co pooglądać.
Czarnogóra jest położona w południowej części Europy, na wybrzeżu Morza Adriatyckiego.
Ten mały kraj łączy spokojny rytm życia, spokoju i uroku włoskich nadmorskich miast i niesamowite piękno dzikiej przyrody. Ciepły klimat oraz ciepła i czysta woda Adriatyku jest wymarzonym miejscem na wspaniałe wakacje.
Wjeżdzając do Czarnogóry zaczynamy naszą podróż od Zatoki Kotorskiej, która wrzyna się wgłąb lądu. Zatoka Kotorska to jedno z najpiękniejszych miejsc wybrzeża Morza Adriatyckiego. Stanowi największy, a zarazem najgłębszy fiord na południu Europy. Niezwykle ciekawą historię regionu obrazuje między innymi architektura miast wkomponowanych w malownicze góry. Na charakter budowli miały wpływ wpływy rzymskie i bizantyjskie. Największą atrakcją jest dziewicza przyroda a południowe słońce gwarantuje niezapomniany urlop. Turkusowe i cieple wody, okolone górami plaże, przyciągają co roku rzesze turystów. Zatoka nazywana jest często Rivierą Kotorską. Warto odwiedzić miasta: Kotor (na liście zabytków UNESCO), Herceg Novi, Risan, Perast, Tivat. W tych mmiejscowościach można znaleźć niedrogie prywatne pensjonaty i apartamenty. Herceg Novi – „miasto kwiatów” – Herceg Novi ma typowo śródziemnomorski charakter dzięki swojemu położeniu, roślinności oraz architekturze. Warto zwiedzić m.in. Twierdzę Kani kula, Twierdzę Španjola oraz Twierdzę Morską.
Risan – cerkiew św. Piotra i Pawła oraz ruiny willi rzymskiego patrycjusza z II w n.e. z antyczną mozaiką przedstawiającą boga snu Hypnosa.
Perast – urokliwe miasteczko nad samą zatoką, architektura wenecka. Warto odwiedzić Muzeum Miejskie oraz dawną Szkołę Morską.
Stare Miasto Kotor – zabytkowe stare miasto otoczone murami z licznymi zabytkami. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto wspiąć się na Twierdzę Kotorską, z ktorej roztacza się wspaniały widok na całą Zatokę Kotorską.
Dalsze nadmorskie regiony to miejscowości takie jak Budva, czyli najbogatsze miasto porównywalne z Monako. Obok przepiękne nadmorskie riwiery z plażami w Sutomore i Petrovac. Najdalej znajduje się przepiękny Ulcinj ze wspaniałą riwierą, która rozciąga się od przylądka Stari Ulcinj do ujścia rzeki Bojana do Morza Adriatyckiego. Główną atrakcją tego regionu są cieple, krystalicznie czyste, turkusowe wody Adriatyku, lazurowe bezchmurne niebo, niezmierzone połacie piaszczystych plaż otoczonych subtropikalną roślinnością. Tutaj znajduje się najdłuższa plaża na Adriatyku i w całej Europie – Velika Plaza – liczy 12 kilometrów.
Aby tam wyjechać najlepiej jest skorzystać ze stron oferujących noclegi, dzięki temu nie jedziemy w ciemno, wiemy czego można oczekiwac. Jedną ze stron, którą polecam jest: http://pieknaczarnogora.pl/
czarnogóra

Re: Czarnogóra - wakacje

Postprzez Fado-Kwatery_pl » 17 lis 2012, o 12:36

Dziękuje za wyczerpującą opinie. Może ktoś z forumowiczów również miał okazję być w Czarnogórze i napisze swoje wrażenia? Bo opinie są podzielone,z większością tych pozytywnych.
Fado-Kwatery_pl

Postprzez sharon » 23 lis 2012, o 17:04

Wybieram się tam w przyszłe wakacje:) Była Chorwacja a teraz czas na Czarnogórę

Postprzez Sorbet25 » 23 lis 2012, o 22:00

Spędziłam tam wakacje 4 razy i wszystkie wypady były niezwykle udane ;) Każdy znajdzie coś dla siebie - baaardzo dużo zabytków, a "imprezowni" na pewno Wam nie zabraknie ;) Domki czy apartamenty można znaleźć w bardzo dobrych cenach. 2 lata temu byłam na 10 dni w nowo wybudowanym 6 osobowym domku, z klimą, kuchnią, basenem, 50 m od plaży za śmieszne 400 zł za osobę :) Polecam
Sorbet25

Postprzez karolinaM » 14 gru 2012, o 04:23

Sama wlasnie zastanawiam sie gdzie spedzic wakacje, chyba juz najwyzsza pora za czyms sie rozejrzec.
karolinaM

Postprzez deni26 » 17 gru 2012, o 18:56

Miałam tę ogromną przyjemność być w Czarnogórze. Jadąc tam nie zdawałam sobie sprawy jak tam jest fantastycznie. Stare Miasto Kotor przepiękne, zabytki cudowne, jedzenie fantastyczne a noclegi za dobrą cenę. Wszystkim polecam!
deni26

Postprzez Babas12 » 18 gru 2012, o 18:40

a moglabys jakies fotki wstawic?? takie z widokiem na to miasto? :)
Babas12

Postprzez Rinoa » 24 kwi 2013, o 20:20

Bardzo chciałabym tam pojechać. Moi znajomi byli tam w zeszłym roku i byli zachwyceni.
Rinoa

Postprzez marivi999 » 14 maja 2013, o 11:55

nie dawno wróciłam z Czarnogóry, muszę przyznać, że ten kraj wywarł na mnie pozytywne wrażenie :)
i poleciałam tam na prawdę za niewielkie pieniądze, a wycieczkę znalazłam na tej stronie: http://www.bajecznewakacje.pl
i już mam w planach kolejną...:)
marivi999

Postprzez mike » 27 lut 2014, o 02:17

Polecam apartamenty mojej rodziny w samym centrum wybrzeża Czarnogóry w miejscowości Petrovac
www.apartamenty-czarnogóra.pl :)
mike

Postprzez Kasia123 » 27 lut 2014, o 16:14

Fajne miejsce dla wszystkich którzy nie chcą dużo wydawać, a pozwiedzać naprawdę fajne miejsca poza granicami naszego kraju. Biura podróży oferują fajne i tanie wypady dla wszystkich tych którzy chcą skupić się na wypoczynku zamiast planowaniu i organizacji :)

Test Tour – wakacje w Czarnogórze
Kasia123

Postprzez krasnopióra » 16 sie 2014, o 14:24

omijam miejsca gdzie wypoczywają Rosjanie, nawet na baseny termalne na Słowację i Węgry przestane jeździć
krasnopióra

Postprzez rimla » 27 sie 2014, o 11:51

Myślę o podróży do Czarnogóry, muszę jednak jeszcze chwilę poczekać, aby moje dzieci podrosły. Nie chciałabym ich zostawiać z dziadkami. Może już w przyszłym roku Nam się uda.
rimla

Postprzez malutka1 » 17 kwi 2016, o 16:27

Dobrym pomysłem jest zabrać tam dzieci w wieku do 5 lat?
malutka1

Postprzez trubus12 » 12 paź 2016, o 23:55

Polecam Chorwację bo bliżej i lepsze warunki.
trubus12

Powrót do Zdjęcia i relacje z wyjazdów