Teraz jest 20 lis 2017, o 11:15
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

dom seniora

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

dom seniora

Postprzez irena82 » 23 sie 2017, o 07:56

Może słyszeliście o prywatnej placówce koło Warszawy? Znajduje się tam Dom Seniora ANNA, który oferuje opiekę nad starszymi osobami. Na stronie http://domseniora24.pl/ możecie zapoznać się z ofertami i poczytać mase informacji na temat tej placówki.
irena82

Re: dom seniora

Postprzez Vitaa » 23 sie 2017, o 09:33

Ile płaci się tam za pobyt?
Vitaa

Postprzez magda99 » 23 sie 2017, o 21:09

Ostatnio temat opieki nad osobami starszymi zbadałam dość dogłębnie. Moja babcie na początku roku skończyła 90 lat i ma coraz większe problemy z poruszaniem się. Do tej pory mieszkała sama na pierwszym piętrze w kamienicy ale coraz gorzej radziła sobie z samodzielnym mieszkaniem. Cała rodzina zastanawiała się czy nie oddać jej do jakiegoś Domu Spokojnej Starości niedaleko rodziny. Znaleźliśmy nawet taki w którym ktoś mógłby ją odwiedzać co kilka dni. Mój tata dość mocno sprzeciwił się temu pomysłowi i stwierdził, że lepiej jak babcia przeniesie się do nich a jej mieszkanie zostanie wynajęte. Wtedy pojawił się kolejny problem bo wszystkie dzieci i wnuczkowie babci pracują i spędzała by całe dnie sama. Wtedy postanowiliśmy wynająć opiekunkę na 8 godzin dziennie kiedy rodzice są w pracy. Najbardziej spodobała nam się ofertatej agencji: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-polsce Istnieją 2 opcję. Albo opiekunka zamieszka z osobą starszą albo tak jak w naszym przypadku opiekunka przychodzi tylko na kilka godzin. Dla mnie rozwiązanie idealne, bo babcie nie siedzi większość dnia sama tylko ma towarzystwo osoby z którą z nią porozmawia, pójdzie na spacer, pomoże w codziennych czynnościach.
Co byście wybrali na naszym miejscu: dom opieki gdzie ma kompleksową opiekę 24 godziny na dobę czy opiekunkę przez kilka godzin dziennie?
magda99

Postprzez jesssie » 31 sie 2017, o 10:44

jeśli ktoś wymaga całodobowej opieki, dostępu do profesjonalnego sprzętu, leków, rehabilitacji itp. a my nie jesteśmy w stanie mu tego zapewnić, to warto pomyśleć o takiej opcji.
jesssie

Postprzez maczynski » 8 wrz 2017, o 10:07

Dom seniora czy spokojne w życie w rodzinnym domu to swoisty dogmat. Czytałem tutaj https://www.opiekunki24.pl sporo różnych historii. Problemem są zazwyczaj albo pieniądze (koszt wynajęcia opiekunki/opłacenia pobytu w domu seniora jest spory) albo brak możliwości. Szkoda, że systemowo nie jest to lepiej rozwiązane.
maczynski

Postprzez infiltracja » 13 wrz 2017, o 12:21

Nie mam nic przeciwko domom seniora, ale zdecydowanie te prywatne są lepsze od publicznych, gdzie warunki zazwyczaj są kiepskie.
infiltracja

Postprzez jesssie » 22 wrz 2017, o 09:50

ja do tej pory byłam przeciwna domom opieki, dopóki ten problem nie dotknął mnie osobiście. Dlatego uważam, że czasem warto to rozważyć.
jesssie

Postprzez emmaqq » 20 paź 2017, o 10:52

A czy słyszeliście może o tym domu opieki „Dom Rodzinny”? Znajduje sie w Nowym Dworze Mazowieckim i właśnie chcielibyśmy z mężem aby zamieszkała tam moja mama. Z tego co czytaliśmy to opinie mają dobre dodatkowo sam dom jak go oglądaliśmy wygląda na przytulny. Koszt takiego pobytu, ponieważ mama dostała skierowanie z NFZ będzie wynosił 70% jej emerytury. To chyba nie jest dużo. Jak uważacie?
emmaqq

Postprzez jesssie » 25 paź 2017, o 10:55

na pewno warto to sprawdzić, jeśli opinie ma dobre i wiele do zaproponowania starszym i chorym ludziom, to warto się nad tym zastanowić.
jesssie

Postprzez irena82 » 25 paź 2017, o 22:43

Rozumiem, że czasami człowiek nie ma innego wyjścia i musi oddać starszą osobę do domu opieki, szczególnie jeżeli potrzebuje ona całodobowej opieki lekarskiej. Dla mnie taka decyzja to ostateczność, lepiej zatrudnić osobę do opieki w domu, wiem, że firma http://goldcare.pl ma bardzo profesjonalny personel, opiekunowie przechodzą specjalne szkolenia, ich praca jest cały czas monitorowana. Jak szukacie opiekuna na terenie Warszawy i okolic, to warto wziąć ich pod uwagę.
irena82

Postprzez jesssie » 31 paź 2017, o 11:18

kiedyś to się taki dom postrzegało w najgorszych kategoriach ale dzisiaj, już zmienia się nastawienie.
jesssie

Postprzez biszop » 31 paź 2017, o 20:10

To najlepsza inwestycja w biznes.
biszop

Postprzez jesssie » 8 lis 2017, o 09:06

ja uważam, że jeżeli ktoś jest w wyjątkowo trudnej sytuacji to powinien taką opcję chociaż wziąć pod uwagę.
jesssie

Powrót do Off topic