Teraz jest 22 lis 2017, o 05:44
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Remont - na własną rękę czy z fachowcem?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Remont - na własną rękę czy z fachowcem?

Postprzez malinka22 » 13 paź 2015, o 19:20

Pytanie tak jak w temacie - która opcja jest Waszym zdaniem lepsza?
Nie mamy jakiegoś specjalnego doświadczenia w tym temacie, ale i remont nie będzie zaawansowany.
Z drugiej strony ekipa to jednak zupełnie inna jakość. A koszt wynajęcia fachowców wcale nie jest taki duży, tu przykład: http://www.warszawa-remonty.com.pl/cennik/ . Także może warto się zdecydować?
malinka22

Re: Remont - na własną rękę czy z fachowcem?

Postprzez kasiapanek » 14 paź 2015, o 15:05

Może warto, jeśli sami nie jesteście w stanie zrobić tego lepiej. Jednak polecam patrzeć majstrom na ręce żeby nie okazało się, że i tak musicie wszystko po nich poprawiać.
kasiapanek

Postprzez adam_mada » 17 paź 2015, o 13:49

Z fachowcem - ale przede wszystkim dlatego, że cierpię na podłą przypadłość dwóch lewych rąk... :D
adam_mada

Postprzez green » 26 lis 2015, o 20:58

Tak jak piszesz koszt wynajęcia fachowców to nie są , aż takie straszne pieniądze.
U nas malowali panowie z http://kapitanremont.pl/malowanie, mój mąż mówi, że on woli w tym czasie robić to na czym się zna i zarabiać pieniądze, bo z takim malowaniem zeszło by się mu dwa razy dłużej jak ekipie.
green

Postprzez esa » 2 gru 2015, o 06:40

Ja robiłam remont na własną rękę, choć dużo zależy od tego czy remont jest duży czy ogranicza się tylko do zmiany koloru ścian:D w przyszłym roku planuję cyklinowanie podłóg.
esa

Postprzez milka » 25 lut 2016, o 14:46

My też zawsze robimy na własną rękę. Przy remoncie najlepszym pomysłem jest robienie zakupów przez internet. Kupowaliśmy narzędzia, materiały budowlane i środki chemii budowlanej na stukpuk.pl. Tam najtaniej, no i dostawa prosto do domu. Zerknijcie na ich ofertę, by się o tym przekonać.
milka

Postprzez sardon » 28 lut 2016, o 13:50

jesli sie znasz to samemu jesli nie to fachowiec proste
sardon

Postprzez makii23 » 28 lut 2016, o 14:43

To już zależy od tego jaki z Ciebie fachowiec. ;)
makii23

Postprzez locklis » 1 mar 2016, o 21:56

z fachowcem zdecydowanie
locklis

Postprzez jkropewnicka » 23 mar 2016, o 15:53

Remont ale z profesjonalną firmą a nie "fachowcem", który często nie wie jak prawidłowo wykonać daną pracę.
jkropewnicka

Postprzez zaron » 8 kwi 2016, o 08:03

Ja bym się na pewno nie zabierał za to samodzielnie. Przecież nie we wszystkim jest się fachowcem - nie można być. U nas wykonawcę znaleźliśmy po kilku tygodniach, wielu telefonach i kilku spotkaniach. I co? I udało się wszystko załatwić na odpowiednim poziomie, po sensownym koszcie, a po drodze trafiliśmy na wielu pseudofachowców.
zaron

Postprzez kalicki12 » 29 cze 2016, o 08:49

Jeśli chodzi o remonty to moim zdaniem najlepiej zatrudnić firmę, która zajmie się tym od A do Z. Wtedy nie będziemy musieli się kompletnie niczym przejmować. Popatrz sobie na przykład na ofertę firmy http://tani-remont.warszawa.pl. Znajdziesz tam wiele informacji na temat tego, jak to wszystko działa.
kalicki12

Postprzez infiltracja » 4 lip 2016, o 12:47

Ja jedna wolę zajmować się tym na własną rękę, ewentualnie z pomocą rodziny czy znajomych. Zresztą takie drobne proste rzeczy to jestem w stanie zrobić nawet sama. Przy ostatnim remoncie zastanawiałam się nad tym, jak pochować te wszystkie kable i znalazłam coś takiego: http://sprzedajemy.pl/poradnik/jak-ukryc-kable-w-domu-jak-zamaskowac-kable-od-telewizora-i-komputera-art1032. Dość ciekawy poradnik traktujący o tym, jak radzić sobie z kablami, których obecnie nam nie brakuje, bo ma ja praktycznie każdy sprzęt elektroniczny. Dla mnie to był zawsze sporo problem.
infiltracja

Postprzez Waldi_KAT » 5 lis 2016, o 14:10

Jesli mówimy o remoncie - moim zdaniem jeśli tylko się da to robić to we własnym zakresie. Podstawa to dobry sprzęt, dobre narzędzia - tu sprawdza się marka Högert. Na witrynie http://www.hoegert.com/pl widziałem, że propozycji jest sporo - najistotniejsza sprawa o której piszę jest taka, że wspomniany Högert to producent profesjonalnych, prostych narzędzi budowlanych a także narzędzi pomiarowych. Sprawdźcie sobie opinie o Högert.
Waldi_KAT

Postprzez TurystaNudysta » 6 lis 2016, o 21:23

jestem zdania, że jeżeli zawsze będziemy wynajmować fachowca to po pierwsze zbankrutujemy, a po drugie nie nauczymy się niczego. Ja osobiście jako facet nie wyobrażam sobie nie umieć robić prostego remontu w domu, czy nawet nie potrafić położyć kafelek. No ale to może wynikać z faktu, że mój tato wszystko robił w domu sam i mnie to zostało zaszczepione. Jak ktoś chce fajnie robić łazienkę, to przy okazji podam coś czym ja się inspirowałem http://www.tubadzin.pl/collection/150 takie jasne pomieszczenia są naprawdę funkcjonalne i uwierzcie, że nawet jeżeli jakiś mankament wyjdzie, nie równe kafelki ściany, to nie będzie tego przy całości widać, a jaka satysfakcja z wykonanej roboty.
TurystaNudysta

Postprzez skriva » 7 lis 2016, o 20:13

U nas robiliśmy sami.
skriva

Postprzez biszop » 9 lis 2016, o 17:08

Na własną rękę to tylko etap szukania pomysłów i inspiracji. https://www.youtube.com/channel/UCbKOjC ... 8txIyM_z1g Dzięki projektom wnętrz znalezionym w internecie nie było to takie trudne. Do prac wykończeniowych potrzebne jest doświadczenie i odpowiednie narzędzia. Zdecydowaliśmy się na fachowców.
Ostatnio edytowano 29 lis 2016, o 13:38 przez biszop, łącznie edytowano 1 raz
biszop

Postprzez infiltracja » 23 lis 2016, o 12:00

No wszystko zależy w końcu od tego jak duży ten remont i co chce się zrobić, a fachowcy nie zawsze są potrzebni. Drobne rzeczy można zrobić samemu, bo dlaczego nie? Wystarczy tylko kupić odpowiednie narzędzia czy materiały. Na przykład jeżeli trzeba coś skręcić, to wystarczy tylko kupno śrub w sklepie internetowym i własnoręcznie wykonana robota, przy większych pracach może to jednak być niewystarczające.
infiltracja

Postprzez uciekinier » 28 lis 2016, o 13:12

Nie mam talentu w tych sprawach, wolę się zdać więc na talent fachowców. Poza tym - montaż sprzętu rtv i agd nigdy nie był moim ulubionym zajęciem. Znam swoje możliwości i nie chciałbym, by jednym z pierwszych wydatków po remoncie była naprawa agd, zepsutego poprzez mój nieumiejętny montaż.
uciekinier

Postprzez Abelina » 29 lis 2016, o 03:17

Mnie tam fachowcy nie są do szczęścia potrzebni :P A jeśli już, to wolę czytać takie fachowe poradniki https://www.castorama.pl/inspiracje-i-p ... ontaz.html Wychodzi taniej, a można samemu się dużo z tego nauczyć :)
Abelina

Następna strona

Powrót do Off topic