Teraz jest 26 lut 2020, o 11:28
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Własna firma

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Re: Własna firma

Postprzez Konto usunięte » 19 sie 2015, o 15:34

Nie wiedziałam, że taki projekt można tak łatwo znaleźć. Powodzenia!
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 20 sie 2015, o 09:10

jesteśmy w trakcie zakładania małej firmy budowlanej. Ja jestem od papierkowej roboty, mąż od reszty. Szukamy aktualnie opon do wózków widłowych. Polecono nam firmę Prestige Tyres. Ale co by ze mnie była za księgowa, jak bym nie szukała tańszych rozwiązań.
Mogę prosić o namiary na firmy sprzedające opony pełne do wózków widłowych.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 4 wrz 2015, o 11:00

W dzisiejszych czasach juz nie wystarczy sam pomysł na biznes. Trzeba się naprawdę znać na rzeczy, mieć pojęcie o tym, co się robi, żeby mieć dobrą opinię wśród przyszłych klientów. Na przykład mój brat, na początku nie miał własnej firmy, jest mechanikiem i był zatrudniony w warsztacie, ale w naszej miejscowości wszyscy go znali i wiedzieli, że jeżeli coś im się stanie z samochodem to on im pomoże. Często naprawiał po godzinach komuś samochody więc postanowił, że otworzy własny warsztat bo klientów już ma. Tak tez zrobił, ale wiedział, że naprawiając samochody tylko z małej miejscowości długo się nie utrzyma. Zainwestował więc w stworzenie strony internetowej swojej firmy, potem wynajął firmę http://www.nowapozycja.pl/ która ją pozycjonowała, to znaczy, że jego strona była bardziej widoczna w wyszukiwarce. Póki co, nie narzeka, klientów mu nie brakuje, więc ta reklama w internecie tez coś daje.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 20 paź 2015, o 14:13

Jak sobie radzicie z księgowością we firmie? Ogarniacie ją sami czy zlecacie to jakieś firmie? Ja przypadkiem natrafiłam na bardzo ciekawy blog- http://superksiegowa.pl/blog/l4-przedsi ... chorobowe/ którym warto się zainteresować w przypadku prowadzenia własnej firmy!
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 16 lis 2015, o 12:05

Uważam, że akurat w kwestii księgowości powinno się podejmować współpracę z biurem rachunkowym. Ewentualnie, jeśli nasza firma jest duża, to warto byłoby pomyśleć o zatrudnieniu księgowego.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 20 lis 2015, o 15:07

A co myślicie o zakładaniu własnej strony www dla firmy?
Na jakim etapie się na to zdecydować.
Ja póki co dopiero projektuję wszystko. Ale natknęłam się niedawno na ofertę tej firmy: http://bowwe.com/pl i okazuje się, że taka stronka wcale nie kosztuje dużo. Więc może warto zdecydować się na założenie takiej strony jeszcze zanim firma na dobre ruszy?
Co myślicie?
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 11 gru 2015, o 12:32

Ja współpracowałem z Agencją marketingową m.in. w kwestii stworzenia strony internetowej.
U mnie nie cena była priorytetem a jakość wykonania strony i wsparcie techniczne.
Po wykonaniu zlecenia przez agencję jestem zadowolony, więc mogę polecić http://www.grupataka.pl/oferta/strony-internetowe/
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 11 gru 2015, o 14:56

Własna firma to swoboda działania, ale co z tego, jeśli nie mamy klientów, sprzedaży?
Nic nam nie zostaje z tej wolności. Metod na pozyskanie klientów jest dużo, powyżej wspominacie o pozycjonowaniu, które jest bardzo skuteczne i tanie. Na tej stronie www dowiecie się dokładnie, dlaczego warto pozycjonować strony. Polecona firma w poście posiada również blog, na którym dzieli się wiedzą dotyczącą właśnie promowania stron, ale też szeroko o reklamie internetowej i możliwościach rozwoju firm.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 8 lut 2016, o 16:37

Jeżeli już jesteśmy w temacie pozycjonowania i tworzenia stron www zdecydowanie polecam tę Agencję Interaktywną ze Śląska. Znają się na swojej pracy. Nie tylko wykonają dla Twojej firmy nietuzinkową stronę ale też kompleksowo zajmą się jej reklamą w sieci - najlepiej zerknąć sobie na ich witrynę i poczytać co nieco o ofercie marketingu internetowego ;)
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 10 lut 2016, o 13:51

Równie dobrze można znaleźć pozycjonerów któzy ne pracują dla firm, taniej to wyniesie właściciela firmy
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 11 lut 2016, o 15:01

Taniej z pewnością tak ale czy skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie? Jeśli podpisujesz umowę np, o pozycjonowanie (tym bardziej jeśli wybierzesz wariant "płatności od efektów") z profesjonalną firmą - masz gwarancje, że jej pracownicy biorą odpowiedzialność za swoje działania i za ich szybki efekt.
Nie masz pewności, że osoba prywatna, która zajmie się pozycjonowaniem Twojej strony nie zafunduje Ci bana i zwinie żagle - wtedy tylko stracisz, a nic nie zyskasz.

Troszkę to ryzykowne ale to już kwestia indywidualnych decyzji.

Czasem można się nieźle zdziwić porównując ceny usług firm pozycjonerskich i "wolnych strzelców" z działki SEO - bywa, że różnice są niewielkie.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 13 lut 2016, o 19:25

Moim zdaniem bardzo ważną, a w zasadzie podstawową sprawą, jest merytoryczne wsparcie w zakresie księgowości - i to już na starcie. Począwszy od wyboru formy prowadzonej działalności, aż po zdobywanie i dysponowanie dofinansowaniami itp. Gdy zakładałam firmę, to właśnie na samym początku zgłosiłam się do biura rachunkowego Capital Audyt, które nam polecono. Była to trafna decyzja, bo znacznie łatwiej było nam przejść przez gąszcz przepisów i zawiłości. No i nie ukrywam, że pozwoliło zoptymalizować koszty prowadzenia działalności, a co za tym idzie - zwiększyć przychody. A na etatowego księgowego nie było na stać na początku, a na tym etapie uważam, że etatowy księgowy się po prostu nie opłaca.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 7 mar 2016, o 13:24

Racja, ale ja bym tutaj poszedł nawet o krok dalej. Księgowość jest ważna, to fakt, jednakże bardzo duże znaczenie ma całościowe zarządzanie przedsiębiorstwem. System ERP pozwala na optymalizację takich obszarów jak Finanse, Majątek Trwały, Personel, Logistyka, Produkcja, Business Intelligence i wiele innych. Dzięki temu mamy pewność, że każdy dział w naszej firmie będzie maksymalnie efektywny.
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 11 mar 2016, o 11:44

A co sądzicie o takiej działalności jak fotograf? Teraz można złapać naprawdę sporo zleceń, a umiejętności do zdjęć ma właściwie każdy, wystarczy mieć dobry aparat i zrobić sobie kilka miesięcy dobrego treningu w różnych warunkach. Ostatnio popularne zdjęcia ślubne chociażby - zobaczcie jak dużo jest młodych par - na takie coś moim zdaniem warto się skusić:)
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 11 mar 2016, o 12:45

Jak masz wizje na zakład fotograficzny to zakładaj tylko dobrze zrób przed tym rozpoznanie terenu. Szkoda pięniędzy utopić
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 14 mar 2016, o 18:49

Może na początek działaj jako fotograf na zlecenie tzw. freelancer. A dopiero potem otwieraj własną działalność. Teraz narobiło się fotografów, widzę na fejsie ile moich koleżanek robi sobie sesje ślubne, dzieciece, z uroczystości rodzinnych, a nawet zwierząt. ;)
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 15 mar 2016, o 10:39

Ja póki co mam tylko bloga XD https://turystyka24na24.wordpress.com/ . Marzy mi się własne biuro podróży, no ale to jedynie marzenia :)
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 22 mar 2016, o 18:57

Moim zdaniem każdy pomysł jest dobry :) Trzeba jedynie spróbować i umieć przewidziec konsekwencje swoich działań, lub umieć na bieżąco tak je korygować by dryfowały w dobrą stronę :) Jeśli będziecie mieć dużo różnych klientów, być może przyda wam sie namiar na platformę do windykacji online, bo niestety czasem jest problem z terminową płatnością a to ważne dla każdej firmy !
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 22 mar 2016, o 23:17

Fotograf to dziś świetny zawód, na każdą okoliczność wynajmuje się go do robienia zdjęć, bardzo modne są również różnego rodzaju sesje
Konto usunięte

Postprzez Konto usunięte » 29 mar 2016, o 12:55

Znajomy planuje połączyć siły z jedną prywatną firmą. Ma na stanie duży magazyn i chce go udostępnić. Ja raczej jestem fanem pracy w firmie. Może w przyszłości się to dla mnie zmieni ;) powiem szczerzę, że własna firma to poważna sprawa - ile ja się nasłuchałem od niego o inwestycjach, wdrażaniu rzeczy jak system wms itp. Polecam ludziom o mocnych nerwach! :)
Konto usunięte

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off topic