Teraz jest 23 paź 2017, o 18:51
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Zdrowe odżywianie?

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Zdrowe odżywianie?

Postprzez xenia36 » 22 lut 2017, o 17:53

Czy odżywiacie się zdrowo? Bo ja właśnie zaczęłam. Na razie powoli zmieniam swoje nawyki żywieniowe, a na pewno odstawię chipsy i ciastka. Trochę czytałam na temat zdrowego odżywiania: https://bakalie.com/ i pomyślałam, że warto zrobić to dla swojego zdrowia, które jest przecież najważniejsze. Na tej stronie znalazłam poza artykułami, ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe potrawy, a także na desery. A Czy Wy odżywiacie się zdrowo?
xenia36

Re: Zdrowe odżywianie?

Postprzez somo » 22 lut 2017, o 19:29

samo zdrowe odżywianie nie da wielkich efektów jeśli chodzi o szczupłą sylwetkę. Proponuję dodatkowo skorzystanie z usług takich jak trener osobisty wrocław - zdecydowanie taka osoba nas zmotywuje i pomoże szybko przejść przez trudną drogę odchudzania :)
somo

Postprzez kataka » 22 lut 2017, o 19:32

tylko i wyłącznie, ja od lat juz stawiam na zdrowe odżywianie :)
kataka

Postprzez Morik » 22 kwi 2017, o 20:42

Według mnie zdrowe odżywiianie nie jest niczym trudnym trzeba tylko wybierać odpowiednie produkty. Np zamiast zwyczajnego masła orzechowego z glutenem lepiej postawić na takie https://www.guiltfree.pl/pl/452-maslo-migdalowe masło migdałowe. Jest wiele lepszych alterntyw dla produktów niezdrowych :)
Morik

Postprzez Grażynka123 » 24 kwi 2017, o 11:44

Zdrowa żywność jest teraz coraz bardziej dostępna dla każdego,bez względu na to skąd pochodzimy i czy mieszkamy w dużym czy małym mieście.Wystarczy odnaleźć taki sklep w internecie,zakupów dokonuje się szybko,sprawnie i bez kolejek.W sklepie https://www.herbisarium.pl/ mamy spory wybór nie tylko produktów spożywczych ale też ziół,olei a nawet kosmetyków.
Zdrowe odżywianie to nie tylko moda,to sposób na życie.
Grażynka123

Postprzez miśka09 » 25 kwi 2017, o 12:37

A to bardzo chętnie zajrzę, bo mam taki zamiar zacząc zdrowo sie odżywiać. Nawet poczyniłam już pierwsze kroki ku temu, na kuchnianawidelcu.pl kupiłam sobie takie silikonowe wkładki do gotowania na parze i nawet świetnie mi to wychodzi, a i zaczyna mi to smakować. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem tego garnka do gotowania szparagów, które de facto uwielbiam i z którymi zawsze był problem przy ich blanszowaniu. Ciekawe jak się w takim gotuje, może mi coś powiecie, co?
miśka09

Postprzez Anetka90 » 15 cze 2017, o 18:28

Fajnym elementem zdrowej diety są wyciskarki do soków, które dają możliwość przygotowania przygotowania soków i koktajli z dosłownie wszystkich warzyw i owoców. Bardzo dobrym sprzętem tego rodzaju są wyciskarki Muke, dzięki którym można przygotować bardzo fajne świeże soki. Wyciskarka ma unikalny względem konkurencji design i zajmuje mniej miejsca w kuchni. Cichutko chodzi i jest lekka. Warto pamiętać o tym, że taka wyciskarka zachowuje wszystkie wartości odżywcze owoców.
Anetka90

Postprzez jesssie » 19 cze 2017, o 07:54

warto w takiej kwestii udac isę do dietetyka i zapytać o zasady z zdrowego odżywiania.
jesssie

Postprzez infiltracja » 19 cze 2017, o 09:56

Teraz jest cała moda na zdrowe odżywianie, można znaleźć wiele porad na ten temat.
infiltracja

Postprzez Kamka » 1 lip 2017, o 21:47

A co sądzicie na temat cateringu dietetycznego? Ja nie bardzo mam czas na przygotowanie zdrowych dań więc zdecydowałam się na gotowe dania z firmy Healthy Food http://www.healthyfood.waw.pl/oferta/di ... tarianska/ . Ja akurat nie jadam mięsa więc wybrałam dietę wegetariańską. Healthy Food oferuje smaczne i pełnowartościowe posiłki z dowozem. Skusilibyście się na takie jedzenie?
Kamka

Postprzez Vitaa » 3 lip 2017, o 12:02

Ja sama staram się przygotowywać sobie zdrowe posiłki.
Vitaa

Postprzez Samulla » 5 lip 2017, o 12:16

Zdrowe odżywianie to przede wszystkim jedzenie zdrowych, naturalnych produktów. Ja często zakupy robię tutaj - http://ekoaleja.eu/522-prod-swieze czy w innych sklepach ze zdrową żywnościa. Wolę zapłacić ciut więcej a jeść zdrowo.
Samulla

Postprzez seva » 7 lip 2017, o 09:27

Tak, ale zdrowe jedzenie to też dobre godziny posiłków. Mi osobiście najtrudniej jest robić sobie jedzenie do pracy, dlatego najczesciej zamawiam sobie cos przez pizza portal. Zdrowo i regularnie.
seva

Postprzez bibliotekarka11 » 10 lip 2017, o 14:20

Ja tam wolę sama przygotowywać jedzenie do pracy. Zawsze znajdę na to trochę czasu.
bibliotekarka11

Postprzez barbar87 » 22 lip 2017, o 17:33

Można też zdecydować się na dietę pudełkową, czyli dieta z dostawą Warszawa. Wtedy ma się pewność, że je się zdrowo, pełnowartościowo, dietetycznie, a na dodatek pysznie :) Posiłki regularne, bo pudełek jest 5, więc co 3-4 godzinki można zjeść :)
barbar87

Postprzez jesssie » 24 lip 2017, o 07:06

jeśli komuś zależy na zdrowym odżywianiu to najlepiej iść na konsultacje do dietetyka.
jesssie

Postprzez Wisnia00 » 24 lip 2017, o 21:02

Sam wiem po sobie, że utrwalić w sobie jakiś nawyk jest z zasady ciężko, a tym bardziej nawyk zdrowego odżywania, ponieważ niestety wiąże się oni z tym, że jednak trzeba spędzić trochę czasu w kuchni a wcześniej też w markecie, a jeszcze wcześniej popatrzeć co można by w ogóle zrobić tym razem, żeby nie jeść wciąż tego samego. Truizmem jest, że warto, bo to każdy wie jakie korzyści za tym idą. Niemniej jestem przeciwnikiem strasznie restrykcyjnych diet, o ile profesjonalnie nikt się nie zajmuje sportami sylwetkowymi, ponieważ nie ma co ukrywać jedzenie to jedna z większych przyjemności. Na szczęście od jakiegoś czasu pojawiają się na rynku produkty, które powinny być z zasady niezdrowe a jest zupełnie inaczej. Ostatni przykład to masło orzechowe na które się natknąłem (dla zainteresowanych link https://www.goonnutrition.pl/pl/c/Maslo-orzechowe-GO-ON/19), które smakuje zupełnie jak to, które każdy z nas zna. Zmierzam do tego, że mimo wszystko na szczęście chyba coraz łatwiej jest zachować obecnie zdrową i zbilansowaną dietę, która nie będzie nam zajmowała zbyt wiele czasu oraz nie będziemy musieli rezygnować z walorów smakowych, na rzecz właściwości zdrowotnych.
Wisnia00

Postprzez Anetka90 » 30 sie 2017, o 11:37

Warto tez odstawić t radycyjną sól, bo jest to podobnie jak cukier biała śmierć. Powoduje m.in. nadciśnienienie, które przyczynia się do wielu zgonów. Warto zamienić sól na kamienną np. kłodawską https://ekogram.pl/pl/naturalne-przypra ... a-1kg.html
Anetka90

Postprzez jesssie » 31 sie 2017, o 10:48

na pewno jest bardzo ważne ale pytanie, czy ludzie są w ty zakresie wystarczająco dobrze wyedukowani? Wiedza co jest dobre, a co nie?
jesssie

Postprzez kalicki12 » 20 wrz 2017, o 17:25

Jeśli nie potrafisz zrezygnować ze słodkich napojów to najlepiej przerzuć się na soki i nektary. Są one dużo zdrowsze niż na przykład cola, a świetnie smakują. Zajrzyj na stronę http://iwoniczanka.pl/produkty/soki-i-nektary/, oni mają całkiem bogatą i ciekawą ofertę.
kalicki12

Następna strona

Powrót do Off topic