Teraz jest 20 lis 2017, o 11:27
Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Zdrowe przepisy

Luźniejszy dział przeznaczony do pytań, ogłoszeń i tematów niezwiązanych bezpośrednio z branżą turystyczną.

Zdrowe przepisy

Postprzez arik » 11 wrz 2016, o 11:14

W tym temacie zamieszczać będziemy przepisy na proste, szybkie, zdrowe i przede wszystkim proste dania. Może kiedyś uda się nam uzbierać wystarczającą liczbę przepisów na stworzenie jakiejś książki kucharskiej ;)
arik

Re: Zdrowe przepisy

Postprzez hopelsy » 12 wrz 2016, o 10:24

Cześć - nie polecam książki kucharskiej ale polecę coś podobnego - zobacz przepisy na ciekawe diety tutaj: http://e-condimenta.eu/pol_m_Diety-172.html - co o tym sądzisz? :)
hopelsy

Postprzez Madelaine » 15 wrz 2016, o 09:05

Ja chętnie sobie poczytam. Nie mam jednak zmysłu do tworzenia nowych dań ( raczej nie nadawałabym się do programu typu masterchief bo nie wiedziałabym za co się zabrać). Zwykle szukam gotowych przepisów na obiadki czy różne sałatki w internecie.Na blogach i stronach kulinarnych.
Dzisiaj na obiadek bedzie u nas tradycyjny chłodnik litewski . Z botwinką . Mam świeżą z działeczki. Chłodnik zabielam śmietanką i podaję w akompaniamencie ziemniaczków.
Obrazek
Madelaine

Postprzez Wellness0 » 15 wrz 2016, o 10:15

Ja uwielbiam ten przepis ;)
Dietetyczny gulasz z kurczaka
Składniki:

filet z kurczaka 200 g
papryka czerwona (400g)
pół cebuli 50 g
przyprawa do gulaszu
80g kaszy gryczanej (suchej) lub ryżu brązowego
Przygotowanie:

Kaszę ugotuj w osolonej wodzie zgodnie z opisem na opakowaniu. Kurczaka pokrój na małe kawałki, dopraw przyprawą do gulaszu i podsmaż bez oliwy na patelni teflonowej. Dodaj pokrojoną w piórka cebulę oraz pokrojoną w kostkę paprykę. Zalej małą ilością wody. Duś, aż papryka będzie miękka i powstanie z niej sos. Podawaj z kaszą lub ryżem. Smacznego:)
Wellness0

Postprzez lila201 » 16 wrz 2016, o 07:39

no ja mam same zdrowe przepisy w diecie ułożonej przez dietetyka
lila201

Postprzez Vitaa » 14 cze 2017, o 12:08

Ja znalazłam przepisy na szybki obiad na stronie internetowej, gdzie można zamawiać takie menu, a do tego gotowe produkty, które będą potrzebne do wykonania wybranego posiłku. Myślę, że warto z takiej opcji skorzystać, jeśli nie chce się tracić czasu na zakupy, a zależy nam na zdrowym jedzeniu.
Vitaa

Postprzez jesssie » 19 cze 2017, o 12:27

a mało to teraz takich przepisów w sieci jest? Można wybierać i przebierać.
jesssie

Postprzez bibliotekarka11 » 21 cze 2017, o 12:35

A przygotowujecie dania z sezonowych produktów? Na stronie MrChef, gdzie można też zamawiać składniki potrzebne do przygotowania pysznych potraw, co tydzień pojawiają się nowe przepisy z wykorzystaniem bobu, młodych ziemniaczków, czy szparagów: https://mrchef.pl/menu-tygodniowe/menu-2017-26/risotto-ze-szparagami-gorgonzola-i-prazonym-slonecznikiem. I przy każdym daniu podana jest wartość kaloryczna, więc można kontrolować w pełni to, co się je.
bibliotekarka11

Postprzez Slave » 22 sie 2017, o 21:03

Ze znalezieniem zdrowego przepisu nikt z nas nie powinien mieć najmniejszego problemu. Pozostaje tylko pytanie, na co się zdecydować? Lin w śmietanie wydaje mi się naprawdę fajną opcją. Wydaje mi się, że Polacy zdecydowanie za rzadko sięgają po ryby, a powinni to robić, bo przecież to bardzo cenny składnik diety zawierający szereg cennych dla naszego zdrowia witamin oraz innych składników odżywczych. Świeżego lina bez problemu kupimy obecnie w sklepie.
Slave

Postprzez weremka » 13 wrz 2017, o 12:27

Zastanawialam sie nad tym aby sobie kupic wyciskarke. Jednak te tansze wyciskarki ponoc sa kiepskie,a na droga za bardzo mnie nie stac. Moze w przyszsosci sobie sprawie, ale na razie nie teraz :)

Polecam ten przepis na brokuly z sosem czosnkowym:
https://www.przepisy.pl/przepis/brokuly ... czosnkowym
Idealny nie tylko na kolacje czy jako przystake, ale rowniez i na co dzien na obiad w gorace dni. Jak nie macie ochoty na nic konkretnego. Kiedys nie przepada;am za brokulami, z dnia na dzien coraz bardziej sie do nich przekonuje. Wszystko zalezy od tego jak sie je przygotuje :)
weremka

Powrót do Off topic